Jeseníky, Jizerské hory, Šumava

Kam v Česku za aktivní letní dovolenou

Rádi byste si udrželi postavu do plavek nebo na ní stále ještě pracujete? A možná jen nechcete celé léto proležet u vody… Přinášíme několik tipů, kde se dá v České republice strávit dovolená sportem.

Sportem ku zdraví a odpočinku

Dovolená se dá strávit i jinde než pouze v zahraničí. Naše kotlina nabízí mnoho nádherných míst, která nabízejí různé způsoby aktivního odpočinku. Na sociálních sítích se pak budete moct pochlubit nejen zajímavými příběhy a fotkami z navštívených lokalit, ale pokud si s sebou vezmete chytré hodinky, tak i zaznamenanou fyzickou aktivitou. Ukažte světu, jací jste sportovci!

Proč bychom se netopili

Kdo by to byl řekl, že u vody se dá nejen ležet nebo se v ní jen tak plácat. Návštěvu rybníka, biotopu, nádrže či jiné vodní plochy můžete využít i pro aktivnější způsob osvěžení. Kromě klasického plavání můžete vyzkoušet například wakesurfing nebo paddleboard. Tradičním letním sportem je také sjíždění řek. Těch máme v České republice spoustu, mezi nejoblíbenější vodácké trasy pak patří například Vltava, Sázava, případně Lužnice nebo Ohře. Většinu těchto sportů si navíc můžete díky moderním smartwatch zaznamenat a sledovat, jak moc aktivní jste byli.

Rozjeďte to na kolech

Cyklistika je mezi Čechy jedním z nejpopulárnějších sportů. Jízdu na kole zvládne prakticky každý a i kratší projížďka značně prospívá zdraví a celkové kondici. Nádherné cyklostezky bývají kolem větších toků, například Labská stezka. Nemusíte se však držet pouze řek a dovolenou si můžete zpříjemnit i jinými zážitky, třeba cyklotouláním po vinných sklepích na Moravě. Pro začátečníky je pak vhodná například oblast Třeboňska, kde narozdíl od Šumavy naleznete prakticky jen rovinky.

Horolezci, horolezkyně, …

Pokud se nebojíte výšek a máte s lezením už nějaké zkušenosti, můžete vyzkoušet lezení v přírodě. Jestliže se však vydáte na skály, dejte si pozor na chráněné oblasti. Tam je v mnoha případech nutné mít speciální povolení. Na outdoorové lezení se také vztahují různá pravidla. Podrobnou mapu všech lokalit a jejich řády a podmínky najdete na webových stránkách Českého horolezeckého svazu.

Do hor nejen za Hančem a Vrbatou

V horkých letních dnech lidé vyhledávají osvěžení nejen u vody, ale také v horách. Turisticky proslavenými jsou samozřejmě Krkonoše a Jizerské hory, potažmo o něco klidnější Šumava. Davům se pak můžete vyhnout například v Beskydech či Jeseníkách. Na vrcholcích hor vás často budou čekat nejen nádherné scenérie, ale v mnohých případech i malebné vodopády nebo rozhledny.

Zdroj obrázku: Richard Semik / Shutterstock.com

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *