Londýnský klikující autobus nebo zřícenina hradu? Z nového bytu v Praze 4 tam budete za pár minut

Londýnský klikující autobus nebo zřícenina hradu? Z nového bytu v Praze 4 tam budete za pár minut

Mít pár minut od bytu obchod nebo školu se hodí, stejně jako se hodí mít blízko do přírody a na výlety. Byty v rezidenci Letokruhy v Praze 4 nabízí oboje! Nevěříte? Přesvědčíme vás! Pro zájemce o koupi nových bytů v Praze Roztylech přinášíme pět tipů na výlety do okolí.

 

1. Nový Hrad

Nechte na sebe dýchnout historii a navštivte zříceninu gotického Nového hradu u Kunratic. V letech 1410 – 1412 ho nechal postavit král Václav IV. a v roce 1419 v něm zemřel. O dva roky později jej vypálili husité. Zříceninu najdete v Kunratickém lese a dostanete se k ní po modré turistické značce od zastávky metra Roztyly. Trasa měří 3,5 kilometru.

2. Přírodní památka Údolí Kunratického potoka

Přírodní památka Údolí Kunratického potoka zabírá většinu Kunraticko-Michelského lesa (známého jako Krčský les) – přes 150 hektarů mezi Labutím rybníkem a Dolnomlýnským rybníkem. Vede tudy několik turistických tras i cyklotras a za projití stojí také naučná stezka.

3. Zoo koutek

V Kunratickém lese najdete také zoo koutek, který ocení hlavně děti. Uvidí v něm třeba srny nebo daňky. Zoo koutek je za restaurací U Krále Václava IV. Dostanete se k němu po cyklostezce nebo po některé z turistických tras od stanice metra Roztyly.

4. Chodovská tvrz

Příjemným místem k výletu blízko nových bytů na Jižním Městě je Chodovská tvrz pocházející ze 13. století. V současnosti v ní můžete navštívit různé kulturní akce. Od bytu se k ní pěšky dostanete zhruba za dvacet minut.

5. Klikující autobus

Stejně blízko najdete i zajímavost ryze moderní. Klikující autobus, který stál při Letních olympijských hrách v Londýně v roce 2012 před Českým domem. Červený doubledecker denně od 15:00 do 15:30 cvičí na dětském hřišti v areálu Agrofertu na Jižním Městě.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *