Kam na výlet s dětmi či bez dětí? – 2. díl

Kraj JIHOČESKÝ

České Budějovice jsou jasným cílem v tomto kraji nejen proto, že jsou jakousi jeho metropolí, ale hlavně proto, že jeho historické jádro a všechny církevní a další stavby jednoduše nelze vynechat. Jeho náměstí pojmenováno po Přemyslu Otakaru II. dominuje známou černo věží měřící 72 metrů. Další zastávkou bude potom Rabštejnská věž a biskupská zahrada. Pokud vás ani prohlídka tímto městem neunaví, jistě to napraví středověké podzemí Táboru nebo prohlídka Státního hradu a zámku v Českém Krumlově. Je jen na vás, kterým směrem se vydáte.

Kraj VYSOČINA

Kraj Vysočina, který je z části Českem a z části Moravou, nabízí hned tři památky UNESCO, které můžete shlédnout. První je historické jádro města Telč, s jehož prohlídkou můžete spojit i návštěvu zámku, nebo rozhledny Oslednice. Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou je památkou další a obzvláště při pohledu z vrchu zcela nezaměnitelnou. Zde vás může dále nadchnout chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy neboli zelené srdce Česka. Poslední neméně zajímavým místem je Modelové království železnic, což osloví nejednoho chlapce a muže v rodině. Třetí památkou UNESCO v kraji je potom Bazilika svatého Prokopa a židovská čtvrť v Třebíči. Jedná se o památku zapsanou jako poslední ze všech dvanácti v ČR a to v roce 2003.

Kraj PARDUBICKÝ

Zajímavou možností zde, je návštěva Hradu Chrudim, kde jinde než v Chrudimi nebo Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Mnohem zajímavější jsou tu však přírodní turistické cíle. Těmi je například skalní město Toulcovy maštale nebo Čertova skála. V Kladrubech nad Labem je tu pro obdivovatele koní i překrásný hřebčín. Posledním místem k pozastavení může být i zámek ve Slatiňanech.

Kraj KRÁLOVEHRADECKÝ

Za druhé světové války zde v pohraničí vznikala opevnění a bunkry, takže při vycházce po lesích zde můžete narazit na betonové bunkry. Jsou tu ale také možnosti prohlídek v těch větších. To jsou například Dobrošov u Náchoda či Hanička v Orlických horách. Z přírodních scenérií se vám nabízí Adršpašsko-Teplické skály, které jsou nejrozsáhlejším skalním útvarem v České Republice. Ze zámků se nám nabízí Náchodský zámek nebo ten v Novém Městě nad Metují. Jedním neopomenutelným je ten v Ratibořicích u České skalice, který byl domovem Boženy Němcové a její knižní Babičky, vidět zde lze i Viktorčin splav. V Hronově můžete na závěr zajít do rodného domu Aloise Jiráska.

Kraj LIBERECKÝ

Český ráj je jistě spojení slov, které není neznámé snad v Žádném z koutů republiky. Nejen že je zde krásné prostředí pro pobyt v přírodě a procházky či vyjížďky na koloběžkách. Můžete zde navštívit nejednu památku. Trosky či Bezděz jsou téměř povinností pro správného turistu a Ještěd jako architektonický skvost také. Pokud máte v oblibě hory a pohoří, nezapomínejte na Žitavské hory. Velmi oblíbeným je i Hrad Frýdlant, který se tyčí v kopcích. Vašim ratolestem udělá radost potom zejména Aqua park a Luna park s IQ parkem v Liberci. Celý den vás naplní zábavou i Harrachov, kde si můžete vyrazit do lanového centra nebo se podívat na Mumlavské vodopády.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *