Kam na výlet s dětmi či bez dětí? – 1. díl

Už vás nebaví to neustále vysedávání dětí u počítače a televize, nebo jejich znuděné výrazy, když nevědí, coby a dožadují se nápadů po vás? Pokud neplánujete dovolenou pro nedostatek času nebo financí, je tu jasná volba – jednodenní výlety po okolí, nebo i celé republice.

V každém kraji pro vás najdeme nějakou tu vhodnou podívanou, a kdo ví, třeba i vaše ratolesti budou nadšené.

Hlavní město PRAHA

Pokud z Prahy jste, je jasné, že vás Pražský hrad nebo Karlův moct příliš nenadchne, když ho vidíte každý den a nejméně tucet krát už jste na něm byli na prohlídce. Pro ty z okolí to však může být podívaná a zážitek. Při jednodenním výletu po Praze můžete stihnout spoustu věcí. Rozhodně však doporučuji pro ty, co nejsou místní zvolit, jako dopravu metro. Je o poznání rychlejší než kodrcání se kolonami v autě a dostanete se s ním kamkoli.

Jednoduše povinností každého, kdo sem na výlet zavítá je právě Karlův most a Pražský hrad, jehož dominantou je katedrála svatého Víta, jež vás nadchne. Nesmíte zapomenout na Petřín i se zrcadlovým sálem, protože ten zase bezpochyby nadchne vaše děti. Zakončit výlet můžete potom například na Staroměstském náměstí, kde je i světově proslulá Orloj.

Kraj STŘEDOČESKÝ

Nevím jak vám, ale mně při zmínce o tomto kraji na mysl okamžitě vyvstane Karlštejn a s ním spojený muzikál Noc na Karlštejně. Tyčí se nad řekou Berounkou a leží jihozápadně od Prahy. Byl vystavěn jako jakási královská pokladnička pro ukládání pokladů. Později byl také vybrán jako domov pro klenoty korunovační. V nedalekých Nenačovicích u Berouna potom zavítejte do Sklářské hutě, anebo do medvědária přímo v Berounu.

Kraj KARLOVARSKÝ

Tento kraj je přímo přecpán lázeňskými městy. Samy Karlovy Vary jedním jsou. Pokud si vyberete pro váš výlet toto místo, rozhodně se projděte po kolonádě, kde to přetéká architekturou a povozy s koňmi. Pokud se bude chtít na město podívat trochu z vrchu, není nic lepšího, než vyhlídka Jelení skok, která vám nabídne doslova ptačí perspektivu. Dalším významným městem jsou potom Mariánské lázně, kde nesmíte vynechat zpívající fontánu, která však nefunguje v zimě. Ve Františkových lázních můžete s dětmi potom navštívit i překrásné aquaforum, kde se vyřádí nejen ony.

Kraj PLZEŇSKÝ

Plzeňský kraj je domovem světoznámých piv a nejenom to. Přímo v Plzni lze vidět skutečné architektonické skvosty jako například gotický chrám svatého Bartoloměje nebo židovskou synagogu. Jak už bylo řečeno, mají tu zde i výborný pivovar, kam se můžete vydat také. Pokud budete mít cestu směrem k Domažlicím, pozastavte se na jeho náměstí, které dříve bývalo tržištěm a dnes se pyšní 56 metrů vysokou věží arciděkanského kostela. Dalším bodem na seznamu může být také Chodský hrad, v jehož sklepích je ukryto lapidárium.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *