Středa, 31 května, 2023

Nové články

Český ráj

Český ráj

Český ráj je opravdu rájem České republiky. Při svých cestách Českým rájem narazíte na mnoho krásných památek a neuvěřitelných přírodních útvarů, které jen tak někde neuvidíte. Český ráj se nachází na území středního Pojizeří v Libereckém kraji. Oblast leží zhruba 90 kilometrů severovýchodně od hlavního města Prahy. Český ráj bychom pro lepší orientaci ohraničili městy Sobotka, Mnichovo Hradiště, Sychrov, Frýdštejn, Železný Brod, Semily, Lomnice nad Popelkou, Železnice a Jičín. Český ráj má svou nynější podoba územního dělení od 2. poloviny 19. století. Uvádí se, že do těchto míst jezdili pánové za lázněmi Sedmihorky.

Hrad Trosky
cermivelli / Foter

Český ráj v sobě ukrývá krásnou faunu a flóru. Ve zdejších hlubokých lesích má domov mnoho ohrožených druhů zvířat. Nalezneme zde krásné rybníky, rozlehlé pláně nebo skály, které vytvářejí velice krásné útvary. V Českém ráji se našlo mnoho vzácných, drahých kamenů. Místo je tak nalezištěm achátů, ametystů, jaspisů, chalcedonů a jiných drahých kamenů.

Odpradávna jsou místní lidé známí dáky své řemeslné dovednosti. Už odjakživa se zde pěstovalo řemeslo a tvořilo tak obživu většině místních obyvatel. Známá byla především jilemnická příze. Tu velice rádi používali především bruselští krajkáři. Významné byly také jiné výrobky, jako například podkrkonošské a krkonošské plátno, železnobrodské sklářské výrobky, dřevěné hračky, formy semilských řezbářů, lomnické suchary, turnovské granátové šperky a broušené drahokamy. Tyto výrobky řemeslníků, kteří jsou v této oblasti obzvláště šikovní, prosadili své výrobky do světa. Ty se ujaly a přinesli tak místu slávu.

Český ráj je místem v České republice, kde je snad nejvíce přírodních krás. Při procházkách místní krajinou naleznete mnoho krásných lesů a především skal. V tamějších skalách si ani nepřipadáte jako na území naší země. Jsou kouzelné a zároveň nezkrotné a nebezpečné. Při procházkách se Vám najednou zjeví nějaký krásný hrad, který se pyšně tyčí na skále a zasahuje špičkami nejvyšší věže do mraků. Český ráj je oblast, která je stále více a více navštěvována turisty. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Českém ráji, využijte nějakou z nabídek k ubytování, kterých je na území Českého ráje opravdu mnoho.

Nové články

Nepřehlédněte