Beskydy, Chalupy, Chaty, Hotely, Morava, Výlety, Zlínsko

Beskydy

Beskydy

Beskydy jsou pohořím České republiky, které se nachází na severovýchodě Moravy. Přesněji bychom Beskydy našli v oblasti Valašska, Zlínska, Vsetínska. Beskydy zasahují také do českého Slezska, Polska a Slovenska. Beskydy tvoří většinou zalesněné pohoří, které se vyznačuje oblými vrcholky. Nejvyšším vrcholkem Beskyd je Babia hora, která se tyčí do výšky 1725 metrů nad mořem, která leží na hranici mezi Polskem a Slovenskem. Beskydy jsou skvělým místem na prožití Vaší dovolené.

Krásná příroda, mnoho zajímavých míst a především blízkost hranic dvou sousedních států. Využijte nějaké místní ubytování, ať už se jedná o horské chaty, soukromé penziony a hotely nebo velké apartmány. V Beskydech budete mít o zábavu postaráno.

morning Visalaje / Beskydy, CZ
CzechR / Foter

 

A jak bychom vůbec Beskydy rozčlenili? Beskydy se člení prakticky na dvě části. Beskydy v České republice a Beskydy v Polsku. Beskydy v České republice se nazývají Moravskoslezské Beskydy a leží nad Frenštátskou brázdou. Pohoří člení řeka Ostravice. Moravskoslezské Beskydy mají mnoho významných vrcholků a masivů, které jsou známy obyvatelům celé naší země. Nalezneme zde například Lysou horu, Smrk, Kněhyni, Travný, Radhošť nebo Vysokou. Právě proto jsou Beskydy skvělé na letní i na zimní dovolené. V zimním období je pro turisty připraveno mnoho lyžařských center, které jsou většinou vystavěny v blízkosti těchto významných vrcholků. V létě mohou turisté využít turistické stezky nebo hustou síť cyklotras.

Beskydy jsou bohaté na faunu a flóru. Pokud jste milovníci stromů a rostlin, určitě si zde přijdete na své. V lesích nalezneme buk, jedli, javor klen nebo karpatský smrk. K vidění je také zakrslý smrk. Na vrcholku nejvyšší hory Babia hora, ve výšce nad 1650 metrů nad mořem, také můžete zahlédnout kostřavu tmavou, kostřavu karpatskou nebo psinečka alpského.

Co se týče fauny, v Beskydech najdeme typickou horskou a lesní zvěř. Mezi tu se řadí například jelen, prase divoké, liška, kuna, medvěd, vlk, jezevec, kočka divoká nebo rys. Nalezneme zde i několik plazů, jako je slepýš, užovka hladká nebo dokonce zmije obecná. Beskydy jsou také domovem mnoha dravých ptáků – orla křiklavého nebo káně lesní. Dále můžete spatřit krkavce, jestřába lesního nebo výra velkého.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *