Není kozel jako kozel aneb Den Kozla ve Velkých Popovicích

7693255346_43aa34a53aKdyž slyšíte slovo kozel, možná před sebou vidíte hnědé zvířátko s rohy. Avšak v tomto dusném počasí většina mužů myslí na úplně jiného kozla a tím je samozřejmě ten Velkopopovický.

Den Kozla ve Velkých Popovicích

Již několikátým rokem můžete i vy oslavit zrození vašeho oblíbeného nápoje, čímž není nic jiného než pravé pivo. Kozel není jen jeden, ale správný piják ví, že kromě klasického Kozla se ve Velkých Popovicích zrodila i netradiční jedenáctka anebo si můžete vybrat, zda dáte přednost světlému či tmavému. A všechny tyto druhy můžete ochutnat na Dni Kozla, který se koná již 13. 6. 2015 a nemůže to být nikde jinde, než v místě narození, čímž jsou Velké Popovice.

Na co všechno se můžu těšit?

V první řadě na dobré pivo. Avšak kromě čepovaného Kozla zde dostanete i něco k snědku. A abyste se na Dni Kozla nenudili, je zde pro vás připraven i pestrý program. Areál bude otevřen již od deváté hodiny raní, avšak přivítání bude až v deset a půl hodiny na to bude Den Kozla oficiálně zahájen. Netradiční je i způsob posezení, protože všichni budou sedět u jednoho stolu. Myslíte si, že to není možné? Tak se pletete, protože ve Velkých Popovicích mají tak velký stůl, že k němu posedají opravdu všichni. Také si užijete spoustu muziky, hned z rána vám zahrají Všichni svatí, při obědě vám budou dobrou chuť přát Buty a v podvečer přijde Jiří Schmitzer a Mig 21. Takže o zábavu bude opravdu postaráno.

Jak se mohu na tuto akci dostat?

Odvážní řidiči mohou vzít svá vozidla, ale jestli chcete ochutnat kvalitní pivo, a zároveň mít řidičský průkaz, tak si zde objednejte i ubytování, kde strávíte noc na vystřízlivění. Anebo zvolte jiný způsob dopravy. Na Den Kozla se můžete dostat pomocí vlaku, který vás doveze do Strančic, a odtud vám pořadatelé zajistili autobusovou dopravu, která vás zaveze přímo do víru dění, což je rozhodně spolehlivější volba. Anebo jestli jste sportovec, tak na Den Kozla můžete přijet i na kole, protože tu budou připraveny stojany pro kola.

Chci s sebou svá zlatíčka

Den Kozla je velká akce, na kterou nechce nikdo jít sám, ale nejraději by vzal celou rodinu. Pravdou je, že Kozel je alkoholický nápoj, takže pro děti není tato akce to pravé ořechové, ale pokud si je sebou vezmete, tak vám nikdo nic neřekne, ale bohužel je budete muset i celý den hlídat, protože speciální program pro děti zde není zajištěn. Také jsou lidé, kteří všude s sebou berou své mazlíčky a někteří by možná chtěli svého pejska vzít i na Den Kozla. Samozřejmě, že to není zakázáno a vy si můžete užít tuto velkolepou akci i se svým nejvěrnějším přítelem, ale nedoporučuje se to, protože zde bude spousta lidí a také hluk, což nemusí mazlíčkům dělat dobře.

Den Kozla je jistě zajímavá akce, kde si můžete pochutnat na svém oblíbeném nápoji a zároveň si užít spoustu zábavy, takže pokud nemáte nic nenaplánováno na víkend, pojďte se podívat sem.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *