Pension v Českém Švýcarsku

České Švýcarsko jako ideální tip na dovolenou! Poznejte tento národní park!

České Švýcarsko jako ideální tip na dovolenou! Poznejte tento národní park!

Pension v Českém Švýcarsku

Pension v Českém Švýcarsku, zdroj: doubickechalupy.eu

Česká republika se řadí mezi jedny z nejrozmanitějších zemí, co se týče krajiny, ale i kulturních památek. Jednou takovou výjimečnou lokalitou je České Švýcarsko. Jedná se o území na hranicích s Německem, kam se tento národní park dále rozprostírá. Poznejte krásy této přírodní památky na vlastní kůži a ubytujte se třeba v apartmány České Švýcarsko.

Země skal

České Švýcarsko je známé především svou jedinečnou přírodou. Ta je tvořena vysokými pískovcovými bloky a skalami, které zde vytvořeny díky nánosům prastarého oceánu. Tekoucí řeka si vyhloubila kaňony a hluboká údolí a vznikla tak zajímavá slaní města. Právě tyto přírodní podmínky podmínily vznik jedinečných druhů ekosystému, které jsou srovnatelné například s horskou faunou a flórou.

Oblast Českého Švýcarska si lidé oblíbili již před mnoha desítkami let. První turisté sem zavítali již v 19. století a jejich hlavním cílem byla především Pravčická brána. Ta se stala hlavním symbolem celého národního parku.

Pravčická brána

Právě Pravčická brána stojí za obrovskou oblibou celého tohoto území. Je to vyhledávaná oblast turismu, ale probíhá zde i vědecká činnost. Samotná brána však prošla změnou. Je to obrovský oblouk tvořený pískovcem, po kterém se ještě před desítkami let mohlo chodit. Kvůli prošlapané cestičce se však skála začala drolit a musela být zpevněna. Na Pravčickou bránu se sice nesmí vstupovat, ale o její úchvatné rozměry rozhodně nepřijdete.

Pravčická brána se stala symbolem celého národního parku. České Švýcarsko je právě touto jedinečnou přírodní památkou charakterizováno. Pod branou nalezneme i možnost ubytování v penzion České Švýcarsko nebo restauraci.

Jak se tam dostat?

Národní park Českosaské Švýcarsko disponuje skvělými dopravními možnostmi. Lze se tam dostat hromadnou dopravou. Například se nabízí vlakové spojení do Hřenska. Ovšem ani automobilem není nijak zvlášť těžké tuto oblast najít.

Park je vhodný pro pěší turisty, ale i pro cyklisty. Právě ti musí ale počítat s tím, že ne všechny oblasti jsou sjízdné a kolo je zde povoleno. Nabízí se ale řada okruhů sahající až do blízkého Německa. Ideální je vícedenní ubytování Českosaské Švýcarsko, které umožní delší pobyt v této krásné lokalitě.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *