Oblíbené hotely pro váš byznys při pobytu v Praze

Míříte pracovně do stověžaté Prahy a přemýšlíte, kde po náročném dni ulehnout k dobrému spánku? Podívejte se na pár exkluzivních hotelů, které k měkké posteli a dobré snídani nabízí také něco navíc. Je libo wellness a masáže, dobrá restaurace nebo třeba herní chvilka pro odreagování od vašeho běžného pracovního dne? Pražské možnosti jsou neomezené.
Historické zázemí s pěti hvězdičkami

Praha jakožto hlavní a bývalé královské město má i díky své významné středoevropské lokalizaci nespočet nadstandardně vybavených luxusních hotelů té nejvyšší kategorie. Jedním z takových je královský Hotel Kings Court, který je kromě své vynikající lokalizaci v centru města poblíž Obecního domu obohacen také o zařízení pro odpočinek. Tam se řadí například sauna, masáže či krytý bazén i s vířivou vanou, které jsou hostům k dispozici. Pro aktivní hosty je pak možnost využít hotelové fitness centrum.

800px-Náměstí_Republiky,_Obchodní_a_živnostenská_komora_a_hotel_Paříž

Zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:N%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD_Republiky,_Obchodn%C3%AD_a_%C5%BEivnostensk%C3%A1_komora_a_hotel_Pa%C5%99%C3%AD%C5%BE.jpg?uselang=cs

Pokud hledáte spíše luxus v historickém stylu, je pro vás jasnou volbou pětihvězdičkový Alchymist Grand Hotel and Spa. Hotel je umístěn v barokní budově z 16. století umístěným na seznamu kulturních památek UNESCO. Tomu odpovídá také použitý nábytek a další hotelové vybavení a zařízení. Ani Alchymist vás nenechá vašemu osudu při odpočinku, nabízí unikátní wellness a fitness centrum ve svém sklepení z 11. století. Pro gurmány jsou pak každodenní třešničkou na dortu ochutnávky vín a sýrů, které vám budou představovány zdarma.

Jste-li spíše vyznavači novogotiky a secese, zalíbí se vám Hotel Paris, v jehož pokojích najdete elegantní repliky původního secesního nábytku. K Paříži neodmyslitelně patří také dobré jídlo a pití, které můžete zakusit v restauraci Sarah Bernhardt, pojmenované po proslulé francouzské herečce. Café de Paris vás pak posune do Paříže 20. let 20. století, kde si vychutnáte spoustu dezertů, koktejlů, ale také vín či sektů. Z odpočinkových prostor pak stojí krom běžně dostupných saun či vířivek za zmínku možnost využít thajské masáže. V přímém sousedství je navíc umístěna Brandeis Clinic, zabývající se komplexní péčí v rámci estetické medicíny, tedy od vaší pokožky až po úsměv s krásnými bílými zuby.

Vyznavači dobrého jídla a nevšedních kusů nábytku se budou cítit jako doma v hotelu Radisson Blu Alcron, který je vybaven ve stylu art deco. Design pokojů se tedy řídí jednoduchými liniemi a křiklavou barevností ve stylu francouzské secese či kubismu. Prvorepublikový hotel poprvé otevřený v roce 1932 však neútočí jen na vaše zrakové dojmy, ale postará se i o vaše chuťové buňky. Na pokojích lze využít kávovary Nespresso, větší hlad pak zaženou 2 prestižní restaurace, první z nich Alcron je držitel hvězdičky Michelin a pyšní se titulem druhé nejlepší restaurace v česku, kde se vám dostane zejména pokrmů z ryb a mořských plodů. Druhá La Rotonde se pak v hodnocení restauračních zařízení umístila na místě třetím a postará se o vás, pokud prahnete po české či mezinárodní kuchyni na té nejvyšší úrovni. Rychlé osvěžení nabídne BeBop bar, na jehož terase vás nepřekvapí ani lehký deštík, vzhledem k deštníkům, které patří ke standardnímu vybavení každého z pokojů.

Tradičně výborné hodnocení má také pražský zástupce řetězce hotelů Hilton. Kromě luxusu a komfortu naplňující 5 hvězd až po okraj, udělá dobrý dojem také Cloud 9 Sky Bar, z jehož panoramatického výhledu můžete obdivovat večerní osvětlenou Prahu. Nechybí ani restaurace s nabídkou tradiční české kuchyně či fitness centrum, sluneční terasa nebo wellness zařízení. Zpestření se dočkali prosincoví návštěvníci při konání Poker Stars Evropské pokerové tour 2014, která nabídla pražskému publiku jednu ze zastávek finálových klání pokerové soutěže. Důležitost této události odpovídá místu konání, jelikož pražský Hilton byl šestkrát po sobě zvolen nejlepším českým hotelem.

Zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/Hilton_Hotels#/media/File:Hilton_prague_bush_2007_1913.jpg

Novinkou na trhu je vloni otevřený Grandior Hotel, který cílí na zákazníky se smyslem pro modernu a světlé barvy v kombinaci s pestrými detaily. Nepřekvapí tak čistě bílé postele se zlatými přehozy, vstup do hotelu pak doplňuje červené posezení a doplňky. O příjemné chvíle strávené při smývání starostí všedních dní se zaslouží hotelem poskytnuté toaletní potřeby značky L’Occitane, které vás příjemně naladí na odpočinek před novým dnem.

Pro klidnější povahy

Pakliže nepatříte mezi masové zákazníky světově proslulých hotelů nebo řetězců a hledáte spíše něco menšího, rodinného, avšak stále na špičkové úrovni, najdete si i v Praze místečko přesně stvořené jako pro vás. Jednou z možností jsou Appia Hotel Residences umístěné v těsném sousedství pod pražským hradem. Na pokojích na vás čeká dubová podlaha, mramorová koupelna, osobitý interiér a jedinečné zařízení s výhledem na romantickou zahradu. Tím se vám dostane příjemné atmosféry rodinného stylu. Pro zpestření jsou snídaně podávány nezvykle na půdě hotelové budovy.

Naopak moderní a stylové zařízení vás přivítá v hotelu UNIC s vkusně zařízenými pokoji doplněnými o netradiční kusy moderního nábytku. I zde na vás čekají pestré barvy v kombinaci s decentní bílou či elegantními tmavými odstíny. Zvláštní kapitolou je pak nevšední dřevěný nábytek umístěný v prostoru recepce. Výborných pokrmů se dočkáte v místní restauraci, která je doplněna terasou a barem.

Najděte si při vašem pobytu alespoň krátkou chvilku na prozkoumání věhlasných památek nebo historických zákoutí hlavního města, po kterém se můžete projít hodinu, či toulat celé dny. Prodloužením vašeho pracovního pobytu, díky čemuž alespoň na chvíli najdete čas na odpočinek, si můžete zpříjemnit náročné a vypjaté pracovní okamžiky na vašich cestách.

 

Booking.com

1 komentár

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.