Lipno má co nabídnout i na podzim

Lipno má co nabídnout i na podzim

S příchodem prvních chladnějších podzimních dnů se nám může zdát, že hezké chvíle roku jsou pomalu za námi. Ale to bychom se velmi mýlili. Přece i podzim má svou kouzelnou atmosféru a záleží na nás, jak ji přijmeme a využijeme.

Skvělým typem, jak naložit s volnem v podzimních dnech je návštěva Lipna. Nabízí totiž všestrannou zábavu a umí se postarat jak o malé návštěvníky, tak o jejich rodiče či seniory.

Příjemné a rozmanité ubytování

V okolí Lipna najdete různé typy ubytování: hotely, apartmány Lipno, penziony, chalupy, chaty nebo rekreační domy.

Je jich více než 270 a nabízí vám své fotogalerie, detailní popisy objektu, slevy a výhodné balíčky ubytování. U každého naleznete přímý kontakt, díky kterému si můžete okamžitě a bez poplatku rezervovat termín pobytu.

Kultura, sport i relaxace

V okolí Lipna najdeme i hezké kulturní památky. Navštívit můžete hrad Rožmberk, který je v říjnu otevřen od 9hod., nebo ve všední dny mimo pondělí prohlídka v 11 a 13 hodin. Hrad patří  k vůbec nejstarším hradům v České republice.

Další zajímavostí je Vítkův kámen, což je zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice. Hrad byl používán do poloviny 18. století, kdy vyhořel. Navštívit můžete i spoustu kostelů, nebo Vyšebrodský klášter. V okolí se nachází několik muzeí, jmenujme kupříkladu muzeum radiopřijímačů, nebo poštovní muzeum.

Sportovní vyžití a volný čas je bezesporu výborně promyšlen, zaujme všechny věkové kategorie. Nabízí bruslení, bowling, nechybí adrenalinové aktivity, golf, wellness a relaxace, cyklotrasy, in-line stezka, která je dlouhá téměř 12 km a do konce roku se plánuje její prodloužení, čímž vznikne unikátní téměř 20 km dlouhá in-line stezka.

Najdete lyžování a zimní sporty – běžky a běžecké trasy, snowboarding. Pokud nemáte potřebné vybavení, pomůže vám půjčovna zimního a sportovního vybavení. Zajímavostí je rybaření, nebo stezka v korunách stromů, která je bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.

Neváhejte, rezervujte si ubytování Lipno, které je vám nejpříjemnější a užijte si krásné dny na Lipně a v jeho okolí.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *