Máchovo jezero – ideální místo pro dovolenou v Čechách

Nastal čas dovolených, a tak je nejvyšší čas se rozhodnout, kam letos v létě vyrazíme. Po celoročním shonu a stresu si každý zaslouží čas na odpočinek a relaxaci. Je důležité načerpat sílu na další práci. Každý z nás si dokonale odpočine při něčem jiném. Jsou lidé, kteří dokážou proležet celou dovolenou u moře, jiní zase hledají sportovní vyžití.

Je stále více lidí u nás, kteří vyhledávají dovolenou v tuzemsku. Má to svoje výhody. Všude se domluvíme, nemusíme měnit peníze a hlavně se zde cítíme v bezpečí. Důležité je i to, že nemusíme cestovat daleko. To uvítají hlavně rodiny s malými dětmi. Velmi oblíbené je stále Máchovo jezero. Dá se tam prožít krásná dovolená v malebné Ralské pahorkatině. Máchovo jezero je největší severočeský rybník. Nabízí mimo koupání i spoustu jiných možností. Přijdou si zde na své rybáři, cyklisté, přijdou si zde na své milovníci adrenalinu i historie.

Postaráno je o zábavu pro celou rodinu. Můžeme si zde zahrát minigolf, volejbal a také jsou zde vodní atrakce, které nadchnou především děti a mládež. Určitě velmi oblíbená je i plavba výletním parníkem. Ten dělá okružní jízdu po Máchově jezeře, takže je stále na co se dívat.

Dovolená pro všechny, bez rozdílu věku

Máchovo jezero zabaví každého. Je tady lanová dráha, pro ty, co mají rádi adrenalin, ve Starých Splavech je tenisový areál, kde nám vše potřebné ke hře zapůjčí. K dispozici jsou i půjčovny lodiček a šlapadel, i jízdních kol. Projížďka po okolí je opravdu moc pěkná. V okolí Máchova jezera je hrad Bezděz, skalní hrad Sloup, zámek Lemberk a Zákupy. Cyklostezky vedou do bývalého vojenského prostoru Ralsko, kde je téměř panenská příroda.

Koupání na pláži v Doksech

Do Doks se dostaneme vlakem, nebo vlastním autem. V tom případě auto necháme na hlídaném parkovišti. Krásnou procházkou lesem se dostaneme na pláž. Na cestě k pláži jsou různé stánky, kde si můžeme dokoupit vše, co na pláži budeme potřebovat. Jsou tam osušky, plavky, klobouky, i nafukovací kruhy a lehátka. Při cestě je i lanová dráha. Před vstupem na pláž se prodávají vstupenky na výletní parník, a vstupenky na pláž. Vstupné není vysoké, může si ho každý dovolit.

Pláž je písečná, a vstup do vody je pozvolný, takže je vhodný i pro malé děti. Ve vodě je vodní skluzavka a na konci pláže je tobogán. Klidně zde můžeme být celý den. O jídlo a pití se bát nemusíme. Je tady mnoho stánků s občerstvením, ale můžeme si zakoupit i chutný oběd. Prodávají tu hotová jídla, ale i mnoho minutek. Každý si vybere podle své chuti. Po obědě si můžeme dát i zmrzlinu. Na pláži je hřiště na plážový volejbal.

Máchovo jezero

Kolem Máchova Jezera je spousta možností na ubytování. Jsou k dispozici hotely, penziony i chatičky. Všude je možné si zařídit plnou penzi, nebo polopenzi. Jen tak to bude opravdová dovolená. I od přípravy jídla si na dovolený je potřeba odpočinout. Správná dovolená je od toho, abychom si odpočinuli od všech věcí, které běžně musíme dělat. Každý potřebuje vypnout, zapomenout na všechny starosti a relaxovat, jak jen to jde.

Máchovo jezero je k odpočinku jak stvořené. I za špatného počasí je co dělat. Rybáři jdou na ryby, houbaři na houby. Rostou tady i borůvky. Krásné jsou i procházky přírodou. Příroda je tady opravdu krásná. Stále je co objevovat. Bývají tady krásná rána i večery. Pozorovat východ slunce, se nám během roku moc často nepoštěstí. Tady je čas na všechno. Den si naplánujeme podle sebe, nikam nemusíme spěchat, už jen to je bezva relax. Na to, abychom si pořádně odpočinuli, nám určitě nebude stačit jeden týden. Dovolená by měla být určitě delší. Dva až tři týdny jsou ideální, ale to si každý bohužel nemůže dovolit.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *