Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je krásné horské městečko na Labi. Jezdí sem mnoho turistů po celý rok. Příroda je tady krásná, stále je kam chodit, a něco nového objevovat.

Dominantou Špindlerova Mlýna se stal velmi známý železobetonový bílý most přes Labe. Kdo se po něm neprošel. Jakoby ve Špindlerově Mlýně ani nebyl. Spousta lidí se na něm fotí. Je to krásná památka. Krkonoše jsou nádherné hory. Je zde pramen Labe. Dostaneme se k němu po naučné stezce přes Horní Mísečky. Je to moc pěkná procházka. O Krkonoších bylo napsáno celkem dost knih. Už to značí, že jsou opravdu krásné. Krkonošské pohádky znají děti i dospělí. Lanovka na Medvědin a Pláně jezdí po celý rok. I v létě jsou dost využívány turisty.

Výborný výlet i dovolená

Krkonoše jsou nejvyšší hory v Čechách. Špindlerův Mlýn je nejznámější a nejnavštěvovanější.

Rozhodně se do Špindlerova Mlýna nejezdí jen na hory za lyžováním. I když lyžování i na Medvědině i na Pláních je nádherné. Nemusíme mít sebou ani svoje lyžařské vybavení, protože je tady několik půjčoven, kde si každý vybere, co potřebuje. K zapůjčení jsou lyže, lyžařské boty, hůlky i helma. Velkou oblibu tady mají i sáně. Necháme se vyvézt na kopec, a několik kilometrů sjíždíme na nich dolů z kopce. Je to vhodné pro celé rodiny. Obzvláště děti to velice ocení. Tak výborně si těžko někde jinde zasáňkují. Pěkné a skvěle udržované jsou i trasy pro běžkaře. Zkrátka zimních sportů si zde užije každý do sytosti. Do Špindlerova Mlýna je lepší jet na několik dní.

Za jednodenní výlet určitě se nedá stihnout všechno. K ubytování je tady mnoho možností. Můžeme si vybrat hotel, penzion, i ubytování v soukromí. Ani své zvířecí mazlíčci nemusejí návštěvníci nechávat doma. Jsou možnosti ubytování i s nimi. Špindlerův Mlýn je ideální dovolená pro všechny. Od malých dětí, až po seniory. Kdo není zrovna sportovně založen, může si na procházkách vychutnávat krásu hor.

Špindlerův Mlýn v létě

Na hory se samozřejmě nejezdí jen v zimě. Krásně je tady celoročně. V létě Špindlerův Mlýn navštěvují i dětské tábory. Je tady totiž spousta zábavy. Pro děti je vyhledávána obří houpačka, bobová dráha, a spousta jiné zábavy. Je tady i půjčovna koloběžek. Necháme se vyvézt na kopec, a dolů jedeme asi deset kilometrů. Adrenalinu je tady rozhodně dost. V informačním centru nám rádi poradí, kde přesně jakou zábavu najdeme. Poskytnou nám informace o všem, co se týká Špindlerova Mlýna. Dozvíme se i o možnostech ubytování v hotelích, penzionech i v soukromí, nabídnou nám i mapy turistických stezek a mnoho dalšího.

Špindlerův Mlýn v zimě

I když se na hory jezdí po celý rok, a stále je tam krásně, přece jenom Krkonoše v zimě jsou asi nejhezčí a nejvíce jsou v tomto období navštěvované. Díky klimatickým podmínkám je možné umělé zasněžování, takže zimní sezona je pět měsíců. Lyžování k zimě patří, a spousta ostatních aktivit se dá v zimě dělat také. Každoročně jsou tady pořádány lyžařské závody.

Pro běžkaře jsou Krkonoše ideální. Je tady dost upravovaných běžeckých tratí, takže si každý vybere tu svoji trať. Kdo neumí lyžovat, může navštívit lyžařskou školu pro dospělé i pro děti. Za pár lekcí lyžování každý zvládne. Je možné si zapůjčit i veškerou lyžařskou výbavu, takže nemusíme vůbec nic vozit sebou z domova. I v zimě jsou v provozu zábavné a adrenalinové atrakce, jako bobová dráha, přemostění a ostatní. Kdo si chce zaplavat, tak má také možnost. Ve Špindlerově Mlýně je i aqvapark, který je také otevřený po celý rok. Najdeme ho naproti od lanovky na Medvědin.

Oblíbená je i sáňkařská osvětlená dráha, která je dlouhá 4 kilometry. Večer můžeme zajít třeba do kina, nebo na masáže, abychom načerpali sílu na další den.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *