Rady na cesty

I v České republice si užijete dobrodružnou letní dovolenou

Pokud vás v letošním roce zahraniční dovolená až tak neláká, je na čase poohlédnout se alespoň po nějakém odpočinkovém pobytu v České republice. I naše rodná země má totiž co nabídnout, přestože nesousedíme s žádným mořem anebo oceánem. V následujících řádcích vám prozradíme, kde si přijdete na své, ať už si chcete užít vodní radovánky, nebo vyrazit za poznáváním pamětihodností a přírodních skvostů.

V první řadě je nezbytné rozmyslet si, jak by měla taková dovolená vypadat, a podle toho zvolíte konkrétní oblast. Dovolená na jižní Moravě je přece jen trochu jiná než v severních Čechách.

Panoramatické výhledy a nenáročné turistické trasy

Česká krajina je vskutku půvabná a názornou ukázkou je třeba České Švýcarsko. Sice část národního parku zasáhl požár, ale i tak je České Švýcarsko nádherné. Pokud hledáte ubytování v Českém Švýcarsku, potom na vás čekají moderní hotely i rodinné apartmány. Velice záleží na tom, jaké služby vlastně očekáváte.

Určitě navštivte Mariinu vyhlídku u Jetřichovic a úžasný výhled vám poskytne i vyhlídka Belvedér. Samozřejmě nesmíme zapomenout na Pravčickou bránu. Procházku si zase uděláte po Gabrielině stezce.

Památky hledejte ve velkých městech

Jestliže se v letošním roce pustíte do poznávání historie České republiky, za památkami vyrazte hlavně do velkoměst, jako jsou Praha, Brno, Ostrava a další.

V hlavním městě na vás čekají významné stavby takřka na každém kroku, takže vynechat byste neměli Pražský hrad ani Národní muzeum. Letní pobyty v metropoli jsou velice populární, a tak si ubytování zarezervujte už nyní.

Brno si vás podmaní historickou atmosférou taktéž. Zajděte ke Staré radnici, navštivte vilu Tugendhat, dále pak i Špilberk či Kapucínské krypty.

Nemusíte si ani dělat starosti, kde složíte hlavu. Kvalitní a cenově dostupné ubytování na Hotel.cz si dokáže vybrat opravdu každý.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *