Středa, 31 května, 2023

Nové články

Kam s dětmi v Praze o prázdninách?

Chcete se pobavit a hledáte možnosti, které nabízí Praha? Pokud má jít o rodinný výlet, máme pro vás hned několik zajímavých tipů, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. Jedná se o rozmanité nápady, díky kterým si jako rodina užijete zábavu jak ve chvíli, kdy máte rádi něco akčního, ale i klidného, nebo třeba i netradičního.

Vyrazte za zajímavým poznáním

Pokud hledáte jako tip na rodinný výlet něco, co by bylo spojeno se zajímavým poznáním, rozhodně vám má Praha co nabídnout. Zapomeňte na klasická místa, jelikož možností je v hlavním městě mnohem více. Jedním z takových je třeba soukromé muzeum Lega, které je největší nejenom v České republice, ale je největší v Evropě. Celková rozloha je unikátních 340 metrů čtverečných. S dětmi se ale můžete podívat také do minulosti. Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy je jistotou, že budete nadšeni nejenom vy jako rodičové, ale budou nadšeni také vaši potomci. Rozhodně jde o zážitky spojené s poznáním, které nezklamou.

Zkuste něco nového – escape game

Pokud hledáte něco skutečně zajímavého a netradičního, zkuste také escape game. Není to zábava jenom pro dospělé, jelikož je to i skvělá možnost, jak se můžete pobavit jako celá rodina, pokud máte trochu odrostlejší děti. Pokud jde o místo konkrétní, rozhodně vás zaujme úniková hra Questerland, která díky svému prostředí i celkové zajímavosti patří mezi ty nejlépe hodnocené v celé Praze. A nebojte, je určena i pro samotné začátečníky.

Zkuste si zasportovat

Může to být také řada sportovních aktivit, které lze s celou rodinou podniknout. Opět se budeme držet spíše méně tradičních možností, čemuž jasně napovídá i to, že jedním z našich tipů byla právě úniková hra. Pokud jde o aktivity sportovního rázu, může být hitem třeba bobová dráha na Proseku, která je otevřená celoročně. Hlavním lákadlem je možnost překonat rychlost i 60 kilometrů v hodině. Pokud máte o své děti strach, můžete jet i s nimi. Nejde ale o jedinou sportovní aktivitu, protože stejně tak může být dobrou volbou i Adventure Golf. Jedinečná možnost, jak spojit klasický minigolf s golfem reálným.

Vyrazte také za zvířaty

Děti milují zvířata, o tom není pochyb. Proto neváhejte a směřujte své prázdninové aktivity také touto cestou. Co doporučit jako první? Je to samozřejmě pražská zoologická zahrada, která se nachází v Trojské kotlině. Velikost a rozmanitost je lákadlem, které zaručeně zaujme každou rodinu s různě velkými dětmi. U zvířat ale ještě zůstaneme, ale v trochu jiném ohledu. Pokud vaše děti milují zvířátka plyšová, je to také jeden z našich zajímavých tipů, se kterými nešlápnete vedle. Medvědárium Praha je tím místem, kde budete skutečně uchváceni. Mnoho nádherných plyšových medvídků si rozhodně zamiluje každé dítě. Pokud mu budete chtít udělat radost, není problém si některé vystavené exempláře také jednoduše zakoupit.

Co dále můžete vyzkoušet?

Jak je vidět, možností nabídne Praha více než dost, a je jedno, zda je to zajímavá adrenalinová bobová dráha, moderní úniková hra, nebo pohled do minulosti. Pokud hledáte ještě několik dalších zajímavých tipů, podívejte se s námi na ně. Jedním z hitů poslední doby je například 5D kino, kde zažijete neopakovatelnou atmosféru. Lákadlem ale může být i letiště, kde dnes není jakýkoliv problém objednat se například na exkurzi. Pro rodiny s dětmi je ale jako stvořené třeba muzeum voskových figurín nabízející věrné vypodobení mnoha známých současných, ale i historických lidí. Můžete se projet také po Vltavě, nebo zkusit také historický vláček. Možností je v tomto směru více než dost a tak záleží jenom na vás samotných, jakým směrem se konkrétně vydáte. Celé prázdniny však budete mít co dělat, protože zážitků je spousta.

Nové články

Nepřehlédněte