dily-kaple-pamatnik
Plzeňsko

Díly

Díly

dily-kaple-pamatnikObec Díly je malá vesnička, která se nachází v okrese Domažlice. Spadají tedy do Plzeňského kraje. V obci trvale žije 374 obyvatel. Přestože je to malá obec, o které málokdo ví a málokdo ji zná, světe div se, i tak může být rozhodně velmi zajímavým a dobrým místem pro strávení dovolené v Čechách.

Abychom se také trošku o obci Díly dozvěděli, podíváme se krátce na její historii. Je to až zarážející, ale o obci Díly se doslechneme, neboli spíše dočteme z písemností až z roku 1839. Je to divné, protože jak je známo, o mnohých městech a obcích se dovídáme například již ze třináctého století. Ale ihned se dozvíme proč.

Obec Díly totiž vznikla v osmdesátých letech osmnáctého století jako osada obce Postřekov. Bylo tak učiněno proto, aby se do obce Postřekov přistěhovalo více obyvatel, zvýšila se tak populace a lidé se snadněji uživili. Takto bylo učiněno se samotným souhlasem vrchnosti. Pravda byla jiná. Vrchnost chtěla zhodnotit nevyužité pozemky, a tudíž za tím vším byly vlastně a pouze peníze. Postřekov tak rozprodával pozemky novým obyvatelům, kteří museli provádět ruční robotu 13 dní v roce a ještě platit poplatek obci.

dily-znakPo mnoha letech je Postřekov přejmenován na Starý Postřekov. A po roce 1952 byl změněn název na Díly. V obci bychom hledali marně nějaký starý kostel. Nalezneme zde pouze kapli. Ale ta pochází až z roku 1947, kdy byla postavena na návsi. Jako další pamětihodnost si můžeme uvést památník padlých amerických vojáků.

Proč se vydat do obce Díly? A kde se vlastně ubytovat? V těsné blízkosti obce nalezneme mnoho penzionů nebo i hotelů, kde se ubytovat. A to včetně nadstandardních služeb, které mohou zahrnovat i wellness. To dělá ideální variantu pro aktivní dovolenou spojenou s relaxací – wellness často bývá už v ceně ubytování. Možnosti ubytování jsou veliké, protože ihned po pár kilometrech narazíme na město Domažlice.

Díly se nacházejí v Českém lese, tedy oblasti, kde je nádherná příroda, mnoho zajímavostí a možností, jak si dopřát odpočinek tělu i duši. Pokud byste chtěli navštívit nějaké město, nabízí se určitě Domažlice nebo Plzeň.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *