Středa, 31 května, 2023

Nové články

Vyrazte na odpočinkovou dovolenou do Maďarska

Pokud chcete alespoň na chvíli opustit prostředí České republiky, vyrazte třeba do Maďarska, což je země vskutku mnoha tváří. Maďarsko je proslulé gulášem a paprikou, ovšem i bohatou kulturou, historickými skvosty a lázeňskými městy. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se můžete těšit.

V první řadě si zarezervujte ubytování v Maďarsku, a potom se pusťte do sestavování celého programu.

Budapešť

Budapešť je hlavní i největší město Maďarska, přičemž je považováno za jedno z nejkrásnějších měst v celé Evropě. V metropoli se nachází i největší jeskynní systém s termální vodou a druhá největší synagoga na světě. Rybářská bašta, která byla původně součástí městských hradeb, vám otevře panoramatický výhled na Dunaj a město jako takové. Hotely v Budapešti mají nadstandardní služby, zejména pokud si vyhledáte wellness hotel.

Balaton

V případě, že vás láká odpočinek, Balaton je ideální volbou. Balaton je největší sladkovodní jezero v Evropě a zároveň i oblíbená maďarská lokalita. Jezero je tak velké, že se mu někdy říká i „maďarské moře“. Pláže jsou většinou travnaté, ovšem v některých částech jsou uměle vytvořeny písečné pláže. Siofok je jakýmsi centrem dění, kde se odehrávají večírky na jezeře. Hotely v regionu Balaton jsou v různé cenové relaci.

Eger

Eger je město známé hned několika věcmi. Bylo založeno prvním maďarským králem svatým Štěpánem v 10. století. V městě narazíte na celou řadu nádherných barokních staveb. Král zde založil biskupskou katedrálu a Eger je tak dodnes významným náboženským centrem.

Jestliže si chcete užít dovolenou v Maďarsku, rozhodně neprohloupíte, protože země má co nabídnout. Hotely a ubytování najdete na portálu Hotely.cz, kde jsou v nabídce volné pokoje nejen v Maďarsku, ale i ostatních evropských zemích. Portál se tak stane vaší pravou rukou při plánování dovolené.

Nové články

Nepřehlédněte