Nezařazené

Vyrazte na odpočinkovou dovolenou do Maďarska

Pokud chcete alespoň na chvíli opustit prostředí České republiky, vyrazte třeba do Maďarska, což je země vskutku mnoha tváří. Maďarsko je proslulé gulášem a paprikou, ovšem i bohatou kulturou, historickými skvosty a lázeňskými městy. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se můžete těšit.

V první řadě si zarezervujte ubytování v Maďarsku, a potom se pusťte do sestavování celého programu.

Budapešť

Budapešť je hlavní i největší město Maďarska, přičemž je považováno za jedno z nejkrásnějších měst v celé Evropě. V metropoli se nachází i největší jeskynní systém s termální vodou a druhá největší synagoga na světě. Rybářská bašta, která byla původně součástí městských hradeb, vám otevře panoramatický výhled na Dunaj a město jako takové. Hotely v Budapešti mají nadstandardní služby, zejména pokud si vyhledáte wellness hotel.

Balaton

V případě, že vás láká odpočinek, Balaton je ideální volbou. Balaton je největší sladkovodní jezero v Evropě a zároveň i oblíbená maďarská lokalita. Jezero je tak velké, že se mu někdy říká i „maďarské moře“. Pláže jsou většinou travnaté, ovšem v některých částech jsou uměle vytvořeny písečné pláže. Siofok je jakýmsi centrem dění, kde se odehrávají večírky na jezeře. Hotely v regionu Balaton jsou v různé cenové relaci.

Eger

Eger je město známé hned několika věcmi. Bylo založeno prvním maďarským králem svatým Štěpánem v 10. století. V městě narazíte na celou řadu nádherných barokních staveb. Král zde založil biskupskou katedrálu a Eger je tak dodnes významným náboženským centrem.

Jestliže si chcete užít dovolenou v Maďarsku, rozhodně neprohloupíte, protože země má co nabídnout. Hotely a ubytování najdete na portálu Hotely.cz, kde jsou v nabídce volné pokoje nejen v Maďarsku, ale i ostatních evropských zemích. Portál se tak stane vaší pravou rukou při plánování dovolené.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *