Nezařazené

Udělejte si výlet do Mariánek

 

Přemýšlíte o příjemném podzimním výletě či prodlouženém víkendu? Co takhle do Mariánských lázní? Nudit se zde rozhodně nebudete.

Mariánské lázně jsou kouzelným lázeňským městečkem. Můžete se tu vzdělávat, regenerovat, otužovat, nabíjet si baterky, přicházet na jiné myšlenky, či se tu jen tak potulovat jako pravý lázeňský švihák. A jaká místa by neměla uniknout vaší pozornosti?

Kolonáda Ferdinandova pramene

Nejznámější místní stavbou a symbolem Mariánských lázní je jednoznačně přenádherná místní kolonáda Ferdinandova pramene nacházející se uprostřed mariánskolázeňských parků přímo vybízející nejenom k procházce, ale i k ochutnání místních léčivých pramenů.

Zpívající fontána

„Krásné místo s atmosférou,“ tak na cestovatelských serverech návštěvníci popisují známou Zpívající fontánu. Na její návštěvu se vydejte po setmění. Fontána totiž bude nádherně osvětlena. A samozřejmě vám i zazpívá, respektive zahraje, vždyť má zpěv ve svém názvu.

Mariánskolázeňské parky

Absolutní relax vás čeká i v mariánskolázeňských parcích. Nikam nespěchat, užívat si klidu, posadit se na lavičku a kochat se přírodou. Obzvláště na jaře to tu hraje všemi barvami.

Naučná stezka Kladska

Pokud budete mít dost odpočinku a lázeňských procedur, vydejte se deset kilometrů za město do lůna divoké flory a fauny na naučnou stezku Kladska. Před sebou budete mít dva kilometry lesem po dřevěném chodníčku. Minete několik krásných rybníčků a kochat se budete moci nesčetným množstvím dechberoucích scenérií. Rozhodně doporučujeme.

Kde se v Mariánkách ubytovat?

Hotelů a penzionů v Mariánských lázních najdete nespočet. Dva mezi nimi ale vynikají. A to plně klimatizovaný Cristal Palace (https://cristalpalace.cz/) a San Remo (http://www.sanremo.cz/). Disponují totiž dvěma vlastními prameny vysoce kvalitní minerální vody. A kdo by nechtěl být, jak se říká, u pramene, že? Třešničkou na dortu je pak vlastní lesopark s okrasným jezírkem a altánkem. Pastva pro oči i duši. To nejdůležitější zde zkrátka máte doslova na dosah.

Vlastní podzemní garáž i parkoviště

Další výhodou zmíněných hotelů je vlastní podzemní garáž a parkoviště u hotelu San Remo. Většina ostatních hotelů v Mariánských lázních parkovací prostory totiž nenabízí a hosté jsou tak nuceni využívat služby centrálního městského parkovacího domu. A ten je přeci jen od mnohých ubytovacích zařízení dost vzdálen. Když hotel v Mariánských lázních, tak Cristal Palace nebo San Remo.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *