Jak a co si zabalit na cestu do zahraničí?

Ať už se chystáte kamkoli do zahraničí, některé věci musíte mít sebou pokaždé. Kromě klasického zavazadla, v němž budete mít oblečení a hygienické potřeby, si s sebou vezměte příruční zavazadlo, do něhož dáte věci nezbytně nutné a které si sami ohlídáte. Vzhledem k tomu, že jedete do zahraničí, je vhodné mít sjednané cestovní pojištění.

Příruční zavazadlo

Příruční zavazadlo máte stále při ruce, proto si do něj uložte tyto věci:

  • Doklady

Tuto nezbytnost musíte mít neustále při sobě. Samozřejmostí je platný cestovní doklad (občanský průkaz a v případě nutnosti i cestovní pas). Zkontrolujte si dobu jeho platnosti. Dalším důležitým dokladem je kartička pojištěnce a cestovního pojištění. Pokud jste řidič, tak mezinárodní řidičský průkaz. Jestliže se chystáte do zemí mimo Evropu, je důležité i vízum. Pokud jedete do míst, kde je potřeba specifický druh očkování, tak i očkovací průkaz. Ideální je, pokud s sebou máte kopie všech potřebných dokumentů, které si uložíte na jiné místo.

  • Léky

Pokud pravidelně užíváte některé léky, jsou samozřejmou součástí lékárničky. Kromě toho si do ní přibalte i léky na bolest hlavy, střevní potíže, náplasti a obvaz. Vhodný je též antibakteriální gel na ruce.

  • Peníze

Většina z nás je zvyklá platit platební kartou. Ne všude však tuto možnost máte. Vezměte si s sebou určitou hotovost, kterou rozdělíte na několik menších částí a uložíte na různá místa.

  • Technika

Samozřejmostí je mobilní telefon a nabíječka. Od věci však není ani powerbanka.

Jak zabalit kufr

Než začnete snášet hromady oblečení, zjistěte si, jaké počasí panuje v oblasti, kam zrovna míříte a podle toho vybírejte potřebné kousky vašeho šatníku. Neberte s sebou drahé šperky ani oblečení.

Popřemýšlejte o tom, který druh zavazadla je pro vaši cestu ideální volbou. Vámi zvolené zavazadlo musí být dostatečně pevné a spolehlivé.

Když budete mít zavazadlo sbalené, zkuste s ním obejít kolečko kolem domu a vyjít několik schodů. Pokud to zvládnete bez obtíží, máte vyhráno. Pokud však ne, je potřeba popřemýšlet, co ze zavazadla vyndáte.

 

Přečtěte si také: Jak najít nejlevnější cestovní pojištění online?

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *