Mariánské Lázně

Vánoční atmosféra v Mariánských Lázních

Potřebujete zrelaxovat tělo i duši? Takříkajíc dobít si baterky v sychravém počasí? Udělejte si výlet do druhého největšího lázeňského města. Mariánské Lázně jsou poměrně mladým městem, vždyť první lázeňský dům zde byl postaven na počátku 19. století, přesto drží krok, ba dokonce předbíhají, ostatní města kulturou, památkami, výlety, historií, a hlavně léčivými prameny. Víkend strávený na kolonádě vám dá sílu na několik měsíců. Zpívající fontána sice ulehla k zimnímu spánku, ale wellness, kulturní střediska, hotely a restaurace Mariánské Lázně hýří srdečnou energií i pod sněhovou peřinou.

Mariánské Lázně vás uchvátí nejen přírodou

Slavkovský les blízko města je kus téměř nedotčené přírody, k návštěvě zde vybízí především lovecký zámeček Kladská. Tato oblast je proslulá jako jedna z mála státních honiteb. Samotné město je plné upravených parků a naučných stezek. Teple se oblečte a projděte se nejen po kolonádě, ale i na některou z mnoha vyhlídek, jako jsou třeba Karlův kříž, Mecséryho nebo Výšina Bedřicha Viléma. Prohlédnout si můžete Židovský hřbitov, anebo zavítejte do muzea či galerie. Celoroční provoz má i Park Boheminium, kde na vlastní oči spatříte makety významných staveb ČR.

Kulturou nabité lázně

Mariánské Lázně pořádají každoročně mnoho sportovních i kulturních akcí. Zúčastnit se můžete běhu na lyžích, mezinárodního šachového festivalu Open Mariánské Lázně, přehlídky filmů o extrémních sportech zvané Snow Film Fest. Společenskou událostí a jedinou svého druhu v Čechách je PechaKucha Night, kde své návrhy prezentují architekti, designeři, fotografové a jiní kreativci. Kulturní večer je plný zábavy, hudby, zajímavých informací i dobrého jídla. Co byste si neměli nechat ujít, jsou adventní trhy. Vánoční atmosféra rozsvítí hlavní kolonádu a naplní ji vším, co k svátkům patří. Hotel Mariánské Lázně v předvánočním čase patří mezi ty nejhezčí.

Historické hotely

Aby váš dojem z návštěvy byl ucelený a skutečně perfektní, vyberte si nejlepší ubytování v Mariánských Lázních. Město je plné penzionů, pokud si potrpíte na rodinou atmosféru menších hotýlků, zvolte stylovou vilku z počátku 20. století San Remo. Máte-li ale radši velké honosné hotely se vším, co k nim patří, pak se ubytujte v Cristal Palace. Oba hotely jsou v přímé blízkosti centra a poskytují doplňkové služby, wellness a lázeňské léčebné balíčky.


Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *