Kdo neviděl Karlštejn, jakoby nežil

Léto se blíží mílovými kroky a s ním spojený čas dovolených. Někteří se vydají na zasloužený odpočinek k moři, jiní si vodní radovánky odpustí a prožijí parné dny v příjemném podnebí hor.  Další sorta lidí se vydá na cyklotoulky, vodáci sjedou kdekterý jez a rybáři, ti si dny volna vychutnají nejlépe s udicí v ruce.

Každý z nás si najde svoje místo, kde je mu dobře a kam se rád vrací. Většinou jde o lokalitu, kterou máme v paměti spojenou právě se dny dovolené. Ve vzpomínkách se tak snadno odráží rekreační areály, pamětihodnosti, hrady, zámky a přilehlé okolí. Jednou z nich může být i hotel Mlýn Karlštejn. Romantický areál je umístěn nedaleko stejnojmenného hradu, jejž proslavil český král Karel IV., v údolí řeky Berounky, které je jako stvořené pro letní chvíle pohody.

Hotel Mlýn Karlštejn je klenotem mezi ubytovacími kapacitami v kraji. Jeho hlavním bonusem je luxusní ubytování, které uspokojí i nejnáročnější hosty. Je libo exekutivní pokoj s výhledem do zahrady nebo pokoj královny Elišky, jenž je vhodný pro rodiny s malými dětmi? Pravý znalci relaxace jistě ocení pokoj THE BEST ROOM HER & HIS, jehož interiér překvapí volně stojící vanou Villeroy & Boch a prosklenou moderní koupelnou s Dešťovou sprchou a luxusními italskými obklady.

Láska prochází žaludkem

Hotel je vyhlášen i svou rybí restaurací. Vůně ze specialit ze sladkovodních a mořských ryb z české i mezinárodní kuchyně se táhne široko daleko a láká na Karlštejn všechny gurmány a fajnšmekry. Málokdo odolá krevetovému salátu se zázvorem, sumci na paprice nebo duhovému pstruhu na másle a bylinkách, které zdejší výběr ala carte nabízí.

Poté, co se host nabaží místní pohostinnosti, povedou jeho kroky na cestu ke skvostu mezi skvosty. Navštívit hrad Karlštejn je nutností pro každého Čecha, který si je vědom důležitosti znaků české státnosti. Stejně jako má každý muslim povinnost jednou za život navštívit Mekku, měl by každý Čech, Moravan i Slezan hmatatelně poznat historii tam, kde se rodily dějiny.

Letošní dovolená je ideální příležitostí k tomu strávit v romantickém zákoutí naší republiky nějaký ten čas. Den, dva nebo týden, nudit se zde určitě nebudete.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *