Jižní Morava

3 místa na Jižní Moravě, které jsou ideální pro letní dovolenou

Jestli se chystáte trávit dovolenou na jihu naší republiky, určitě se nemůžete rozhodnout jaké místo zvolit. Přeci jenom Jižní Morava patří k těm nejkrásnějším koutům naší země, a je zde toho hodně, co stojí za návštěvu. Pokud se v tomto vidíte, tak třeba vám pomůžeme s výběrem. A ti co už dávno vybrané mají, můžou změnit názor.

Pálava

Oblast, kde se najde opravdu pro každého něco. Ať už jste milovníci vody, cyklistiky nebo pěší turistiky. V okolí Pavlovských vrchů se nachází hned několik lákadel. Ať už se jedná o nekonečně dlouhé vinice, nádherné vyhlídky nebo zdejší aquapark, který patří k nejmodernějším v Evropě. Za návštěvu stojí také Mikulov. Město, ležící na hranici CHKO Pálava, patří k těm nejkrásnějším v naší domovině. Zvlášť doporučujeme navštívit v době vinobraní, které je zde doprovázeno hudebním festivalem.

Lednicko-Valtický areál

Dvě města, se stejným prvkem v minulosti. Lichtenštejnové vybudovali na tomto místě dechberoucí komplex památek, který je právem na seznamu UNESCO. Desítky kilometrů cyklostezek, které propojují jednotlivé pamětihodnosti, jsou vhodné pro každého, kdo chce trávit dovolenou aktivním stylem. A pokud jen přece budete chtít chvíli odpočinku, není nic jednoduššího, než zajít do Lednických lázní a dopřát si zaslouženého relaxu.

Moravský kras

Najdete zde tisíce jeskyň, bohužel je přístupných jen mále procento z nich. Ale i přes to, to je několik desítek jeskyň, a každá z nich je něčím jedinečná. Pokud vás ale přestanou prohlídky bavit, můžete objevovat další zajímavosti tohoto místa. Například v Boskovicích se nachází westernové městečko, ve kterém se zabaví nejen ti nejmenší. Milovníky piva zajisté potěší to, že se v nedaleké Černé Hoře nachází muzeum pivovarnictví, které nabízí možnost uvaření vlastního piva.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *