ZOO ve Dvoře Králové

Chystáte se na výlet do ZOO? Výlet do ZOO ve Dvoře Králové je skvělý nápad, jak strávit krásný výlet s drahou polovičkou či rodinou.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba je od 9 do 16 hodin a to včetně státních svátků. Zvířátka, totiž svátky nijak neslaví a baštit chtějí i během nich. V zimní sezóně, která probíhá od listopadu do dubna, jsou otevřené pouze pavilony a expozice. Slavné Africké safari, kterým je zoo proslulá, je zavřené a otvírá se opět až v letní sezóně. Nemusíte se bát, pokud si zapomenete hlídat čas, že by vás někdo po zavírací době vyháněl. Svou prohlídku si můžete v klidu dokončit a nejbližším turniketem odejít z areálu.

Vstupné do zoo je příjatelné, takže se nemusíte ničeho obávat. Dají se využít různé slevy na studenty, rodinné vstupné, zlevněné vstupné pro děti, anebo pokud se ubytujete v hotelu Safari, je pro vás vstupné do zoo zdarma.

V ceně vstupného je kromě samotného vstupu do zoo, také zahrnuta galerie Zdeňka Buriana, která jistě stojí, pro všechny zvídavé lidi, za zhlédnutí.

A kolik pro orientaci stojí plné vstupné do zoo? Vstupné stojí 120 Kč. Což je velmi slušná cena, za to všechno, co tam můžete vidět. A nebojte, váš pejsek na vodítku tam smí s vámi. Zdejší personál myslí na všechno, proto po celé cestě areálem narazíte na misky s vodou, kde se i pejsci mohou občerstvit po cestě divočinou. Cena za vstup pro pejska je 100 Kč.

Co zde můžete vidět

Můžete zde vidět pavilon šelem, které svou elegancí přitáhnou jistě vaši pozornost. Jejich elegantní a ladné pohyby se nenechají dlouho bez povšimnutí. Tropické bažiny, které obývají kvakoši. Jen co vstoupíte do hustě porostlého ptačího světa, naplní vás pocit, že právě jste někde v divočině. Nad hlavou vám poletují barevní ptáci a vy se prodíráte džunglí. Jak krásné. Jsou zde k vidění také dinosauři, které ocení mladší návštěvníci zoo. Dále uvidíte voliéru plameňáků, vodní svět plný krásných a barevných rybiček, narazíte zde i na hrochy, okapi, surikaty, svět hmyzu, gorily, lvy, slony i žirafy.

Po cestě prohlídkou po areálu narazíte také na větrný mlýn, školu a domácí zvířectvo, to vše je součástí Jihoafrické vesničky jménem Gwanda. Tato ukázka vám přiblíží život a kulturu Jihoafričanů. Jak žijí a jaké oni doma chovají zvířátka.

Galerie malíře Zdeňka Buriana představuje na 147 obrazech zvířata dávno vyhynulé, jako jsou obrovští ještěři, šavlozubí tygři nebo mamuti. Tahle sbírka, kterou ZOO Dvůr Králové vlastní byla v roce 1998 prohlášena za Kulturní památku.

A kdo byl Zdeněk Burian? Narodil se 11. února 1905 v Kopřivnici. Už od dětství miloval malování. Absolvoval akademii výtvarných umění v Praze. Jeho učiteli byli nejlepší umělci, jako je Max Švabinský nebo Vojtěch Hynais. V roce 1932 ilustroval knihu Eduarda Štorcha – Lovci mamutů. Za svůj dlouhý život vytvořil na 14 000 prací.

V areálu se jednoduše nudit nebudete a věřte, že k vidění je tu opravdu hodně.

V letních dnech se zde také pořádá festival Africa Live, který je plný hudby, tančení a vyprávění afrických příběhů. Takže pokud plánujete výlet do zoo v létě, podívejte se, jestli máte volno během 17. – 26. července, kdy je zde zmíněný festival koná.

Zážitky v ZOO

Zdejší personál vám v salónku U Geparda rád uspořádá svatební hostinu. Proč mít v restauraci u vás v městě svatbu, když jí můžete mít velmi netradičně v zoo s plnou zajímavých svatebčanů, jako je žirafa, slon či gorila. Svatební noc pak můžete trávit v hotelu Safari.

Nebo toužíte pouze strávit příjemné léto pod širým nebem? Navštivte tamní Safari Kemp, kde se vám vaše přání splní velmi netradičním způsobem.

Užít si den v zoo můžete také v lanovém parku, kde nudou stát jistě nebudete. Je to príma zábava, jak pro větší děti, tak i pro rodiče. Projet se také můžete na velbloudovi, nebo zoo projít s průvodcem, který vám o každém zvířeti řekne zajímavé informace.

Za návštěvu také stojí Africké safari, kde budete projíždět okolo volně pobíhajících zvířátek, kterým je okolní příroda přizpůsobena, aby se cítili jako doma v Africe. Na safari můžete také v noci. Sledovat západ slunce s volně pobíhajícími zebrami je jako pohádka.

V tamější ZOO se jistě nudit nebudete. Nejenom, že zde mají krásná zvířata, která si zde můžete prohlédnout, ale pro horké letní dny se zde najdou na několika rozích rozprašovače vody, které vás příjemně osvěží.

Už víte kam letos na výlet?

 

Autorka: Sellus Rio

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *