Pátek, 22 září, 2023

Nové články

České Budějovice

Dost možná jste i vy slyšeli Cimrmanovskou hlášku, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Toto město je metropolí jižních Čech. V okolí je velké množství rybníků, které leží na soutoku řek Vltavy a Malše. Vrcholem středověkého urbanismu je pravidelný půdorys čtvercového náměstí. Pokud dorazíte do Českých Budějovic, tak se určitě nezapomeňte zastavit v majestátní černé věži, na kterou se musíte vyjít podívat, pokud jste jen trochu fyzicky zdatní. Další zastávkou, kterou byste měli udělat, je návštěva Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Zde najdete jak stálé expozice přírody, pravěku a středověku, tak i tematické výstavy, které se každoročně řadu let zde uskutečňují.

14 kilometrů odtud se nachází Hluboká nad Vltavou. Toto místo je ideálním místem pro milovníky historie a romantiky. V okolí zámku se nachází rozsáhlý park anglického typu, který je posetý mnoha vzácnými dřevinami. Navštívit také můžete zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou, která se nachází v těsné blízkosti zámku Hluboká. Jde o menší, ale velmi krásnou zoologickou zahradu. 22 kilometrů odtud je Český Krumlov. Český Krumlov je historické město, které je vyhledáváno řadou turistů. Nad řekou Vltavou se tyčí skalní ostroh a na něm je hrad a zámek Český Krumlov. Ten tvoří 40 budov a palácových staveb. Je zde potom 5 nádvoří a rozlehlá zámecká zahrada. Na seznamu UNESCO je městská památková rezervace.

Turisty z celé Evropy láká zámek Hluboká nad Vltavou a místní zoologická zahrada. Můžete sem přijet i na kole. Další památkou UNESCA je vesnička Holašovice, která se může pochlubit lidovou architekturou, to samé pak platí také o Českém Krumlově. V samotných Českých Budějovicích najdete spousty zábavy všeho druhu. Zajít se třeba můžete do multikina, nebo na hvězdárnu. V Českém Krumlově můžete navštívit pivovar Eggenberg, který byl vystaven v roce 1560 v předhradí.

Nové články

Nepřehlédněte