Brno

ZOO Brno

By: ufoncz
By: ufoncz

Brněnská ZOO je jednou z největších, nejhezčích a nejznámějších ZOO v České republice. Nachází se v areálu Mniší hory v Brně-Bystrci. V současné době se rozkládá na ploše větší než 65 hektarů a domov v ní má kolem 323 druhů zvířat, což je asi 1451 jedinců. Délka prohlídkových tras je až 8 kilometrů.

Součástí brněnské zoologické zahrady je Stálá akvarijní výstava, která se nachází v historickém centru Brna.

Historie ZOO

Myšlenka na zřízení zoologické zahrady v Brně se objevila již v roce 1935. Stavba ZOO byla ale zahájena až v roce 1950 a slavnostní otevření proběhlo v roce 1953.

Otevírací doba a vstupné

Do ZOO se můžete vydat celoročně, ve všední dny i o víkendu. Otevřeno mají každý den od devíti hodin, zavírá se mezi 16:00 a 18:00 v závislosti na probíhajícím měsíci.

Vstupné mají děti do 3 let a ZTP/P zdarma, pro děti od 3 do 15 let, studenty, seniory a ZTP stojí vstup 70 korun. Dospělí pak zaplatí rovných 100 korun. Také je možné zakoupení výhodného rodinného vstupného. Pro vstup do ZOO si můžete koupit i různé typy pernamentek.

Do brněnské zoologické zahrady mohou pejsci, ovšem za příplatek 30 korun. Psi ale nesmějí do pavilónů, na dětská hřiště, nebo do dětské ZOO.

Za fotoaparát si zde připlatíte 10 korun, za videokameru 20 korun.

Co ZOO nabízí?

Kromě pohledu na zvířata v krásných výbězích či pavilonech nabízí tato ZOO různé zážitkové programy. Můžete si zde uspořádat narozeninovou párty, stát se na 3 hodiny ošetřovatelem šelem, či na 6 hodin ošetřovatelem kopytníků.

V brněnské ZOO se také konají různé akce, jako například Den Afriky, Noc snů, Den dětí, nebo Den přírodních věd. ZOO Brno také nabízí programy pro děti a školy, jako například výukové programy, exkurze, příměstské tábory, kroužky, nízkoprahový klub a různé soutěže.

A jak můžete ZOO Brno podpořit?

Jednoduše, možností je spousta. Můžete se stát adoptivním rodičem, kdy budete danému zvířeti hradit roční péči, nebo můžete být jen příípěvatel na chov a přispívat libovolnou částku. Dále můžete ZOO poslat libovolnou sumu, čímž podpoříte její chod, nebo zaslat dárcovskou SMS.

Pokud si chcete udělat krásný rodinný výlet, určitě zavítejte do brněnské ZOO. Zaručujeme vám, že nebudete litovat.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *