Brno

Safari na Moravě

Pokud máte vy a Vaše děti rádi zvířata, nesmíte si nechat ujít návštěvu zoologické zahrady v Brně, která byla otevřena již v roce 1953. Ta je sice dostupná po celý rok, ale během prázdnin nabízí příjemnější prohlídku spolu s vyšším výskytem zvířat ve svých výbězích než je tomu v zimních měsících.

Kudy a za kolik?

Přestože je doprava vlakem nebo autobusem a následně městskou hromadnou dopravou bezproblémová, většina návštěvníků využívá auto, které pohodlně zaparkují na parkovišti vzdáleném jen pár metrů od vstupu do areálu.

U pokladny stačí zaplatit vstupné (rodiny s dětmi jistě potěší výhodná rodinná sazba) a vzít si s sebou mapu areálu, díky které se budete v zoologické zahradě snáze orientovat a prohlídku jednotlivých pavilonů si můžete předem vhodně naplánovat.

Lákadla pro návštěvníky

Pokud budete mít štěstí, můžete být svědky komentovaného krmení Medvěda ledního, Tygra sumaterského, Surikat a mnoho dalších zvířat. Uvnitř ZOO lze využít vláčku, který zájemce pohodlně vyveze do kopce.

Areál je však umístěn do pěkného prostředí se spoustou zeleně, která ve slunných dnech dopřává příjemný stín, a tak nic nebrání pohodlné procházce zahrady. Veškerá zvířata si tak můžete dostatečně prohlédnout a přečíst si o každém z nich i informační tabulky se spoustou zajímavostí.

Zkrátka nepřijdou ani děti, které jistě zaujme Dětská zoo. V ní si děti smí pohladit vybraná zvířata i s mláďaty nebo zažít spoustu zábavy na opičí dráze, prolézačkách a trampolínách. Celá rodina se může občerstvit v restauraci U Tygra a po cestě je i několik stánků, když dostanete chuť třeba na zmrzlinu, cukrovou vatu, langoš nebo ledovou tříšť.

Po prohlídce si nezapomeňte zakoupit nějaký upomínkový předmět s motivem nebo logem zvířecí říše, které jsou k dostání v několika stáncích se suvenýry. A pokud Vás zvířata v brněnské zoologické zahradě opravdu zaujala a chcete udělat dobrý skutek, můžete si některé ze zvířat adoptovat a stát se tak jejich náhradními rodiči nebo sponzory.

Co dál?

Na internetových stránkách zoologické zahrady www.zoobrno.cz ale i informačních cedulích v areálu můžete zaregistrovat bohatý kulturní program naplánovaný na celý rok.

Těšit se tak můžete na netradiční pojetí Světového dne zvířat nebo Halloweenu. Oblíbené jsou i hudební a taneční vystoupení. Za zhlédnutí stojí jistě i komentované krmení zvířat dobrotami v dárkovém balení, které se koná přímo na Štědrý den v poledne.

Základní i střední školy jistě rády využijí nabídku výukových programů a exkurzí, dostupný je i příměstský tábor, nízkoprahový klub nebo stanice mladých přírodovědců. Nabídka služeb a zajímavých zážitků v ZOO Brno je tedy skutečně více než bohatá a je jen na Vás, kdy si do ní svůj výlet naplánujete a společně s rodinou užijete.

Celkově jistě zažijete moc příjemný den, seznámíte se s dosud nepoznanými zvířaty a zařadíte zoologickou zahradu v Brně na seznam Vašich oblíbených míst pro další návštěvu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *