Akce

Nejlepší místa pro zásnuby

V dřívějších dobách bylo požádání o ruku milované ve znamení rodinné oslavy. Dnes už se tyto zvyky a tradice žádání o ruku nevěsty nedrží. Je tedy čistě našim rozhodnutím, zda budeme zásnuby sdílet i se zbytkem rodiny.

20150917212247Tradiční zásnuby probíhaly následovně, novinu oznámil otec nevěsty po zacinkání na skleničku při příležitosti rodinné oslavy. Samozřejmě ještě předtím požádal ženich o ruku nevěsty její rodiče. Pak dostali snoubenci dárky, ale také je sami rozdávali. Nastávající nevěsta měla od svého snoubence dostat kytku s bílými květy, poté si vzájemně snoubenci dávali snubní prsteny. Dnes to probíhá úplně jinak. Někde se na tradice dbá a jinde se tento starý zvyk úplně přejde. Což je velká škoda. Protože právě zásnuby a zásnubní prsten činí toto rozhodnutí velmi romantickým. Jestliže nevíte, jak nejlépe požádat vaši milou o ruku, popřemýšlejte nad tím, jakou má osobnost.

Jak vybrat zásnubní prstýnek

Zásnubní prstýnek vyberete nejlépe tak, že si budete všímat, zda nosí stříbro či zlato. Ne vždy musí být zásnubní prsten pouze stříbrný. V mnoha případech je lépe zvolit zlatý prsten. Vhodnou situaci rovněž vybírejte podle toho, jaké jsou vaše možnosti. Ideální je, když zamluvíte na víkend romantický pobyt někde v tuzemsku. Opět přemýšlejte nad osobností vaší partnerky. Zatímco jedna dá přednost horám, malé vesničce, procházkám v přírodě jiná zbožňuje ruch velkoměsta a nákupy v obchodních centrech. Tak či tak by měl zůstat prostor pro trochu soukromí. Příjemná večeře u svíčky, tlumená hudba a klidná atmosféra. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou. Stejně tak můžete koupit let balónem, alespoň máte jistotu, že vám partnerka neuteče.

Kde požádat o ruku svou milou

Pokud si troufáte, můžete své milé klidně dát i diamantový prsten, který napoví, jak moc pro vás znamená. Každá žena bez rozdílu věku a vyznání chápe zásnuby jako romantický okamžik, kdy vyjádříte svou lásku a přání, aby se stala vaší ženou. Při zásnubách dostává šperk – tedy prsten a ve většině případů pouze žena. Zásnubní prsten je většinou v podobě kroužku, který je zdoben menším či větším diamantem. Nutno podotknout, že tento prsten žena nosí po zbytek svého života společně pak s tím snubním. Takže skutečně není potřeba na něm šetřit. Požádat svou milou o ruku můžete nejen v některém ze špičkových hotelových komplexů v Praze, ale i romantických Krkonoších nebo na Šumavě. Tak či tak si myslíme, že ať si zvolíte jakékoliv místo, rozhodně neprohloupíte.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *