Akce

500 kilometrů v sedle

6392203999_085df61882Událost, která nadchne lidi, co milují svět motorek. Snad každý motorkář o této akci něco slyšel, ale jen málokdo to zažil, protože v České republice to není běžné, většinou si to mohou vyzkoušet lidi, kteří jezdí na motorce na dovolenou a podobně, ale tentokrát je vše jiné.

Jak 500 kilometrů v sedle vypadá?

Jedná se o motorkářskou akci, kdy se zdatní motorkáři vydají 500 kilometrů na své mašině. Po trase, která je předem vymýšlená organizátory této akce. Samozřejmě, že je trasa promyšlená, aby jezdci na motorkách jen neprojeli pět set kilometrů a nevrátili se zpátky. Trasa je volená tak, aby si motorkáři těch 500 kilometrů v sedle užili. A mnozí si dokázali, že jsou opravdovými motorkáři, protože tak dlouho sedět na motorce není žádné sranda.

Kdo se může této akce zúčastnit?

Na 500 kilometrů v sedle se může přihlásit snad každý opravdový motorkář, protože to není akce, na kterou by byly vybrány pouze nějaké značky motorek. Ale opravdu si trasu může ujet každý, kdo splní podmínky registrace. Bohužel zde může jet jen opravdový motorkář, a tím je myšleno, že trasy se nemohou zúčastnit jezdci na skútrech, trojkolkách či čtyřkolkách.

Jak bude tato akce probíhat?

Motorkáři mají skoro dva dny na to, aby se sjeli na začátek akce 500 kilometrů v sedle. Někteří mohou přijít již první večer, postavit si stan a večer se posilnit špekáčkem, jiní mohou přijet až ráno na opravdový začátek. V osm hodin ranních budou na trasu jednotlivě posláni jezdci, kteří budou znát jen průjezdný bod, ale ne celou trasu. Na každém průjezdném bodu motorkáře čeká nějaký úkol, který musí splnit, aby mohl na trase pokračovat. Samozřejmě, že na těchto bodech budou také lidi, kteří vám dají potvrzení, že jste na daném bodě byli a že jste splnili úkol, aby nikdo nemohl podvádět. Když ujedete 500 kilometrů v sedle, tak se dostanete do cíle, kde prokážete, že jste projevili veškerými průjezdnými body a pokud splníte veškeré podmínky, můžete obdržet pamětní odznak a samozřejmě, že vítěz bude řádně odměněn.

Kde mohu tuto akci navštívit a co mě ještě čeká

Start jízdy bude 6. 6. 2015 v Přestavlkách u Hrochova Týnce, která se nachází v okrese Chrudim. A samozřejmě, že kromě jízdy si zde najdete i jiný způsob zábavy. Nejen pro jezdce, kteří večer dojedou s tím, že mají za sebou 500 kilometrů v sedle, čeká večer program. Můžete se zde občerstvit, ale také něco vyhrát v některých z plánovaných soutěží, také si můžete trasu prohlídnout z výšky vrtulníku, kdyby vás zajímalo, kde těch 500 kilometrů vedlo. A nenechte si ujít ani hudební hvězdy, jako jsou Vlčáci, K2 či The Psychonauts.

Svět motorkářů je zajímavý, protože se druží i cizí lidé, jen kvůli tomu, že mají stejný zájem, což je něco výjimečného. A jednou z těchto družeb je i akce 500 kilometrů v sedle.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *