Jak je to s vízem do Egypta? Kolik stojí a jaké jsou podmínky?

Dovolená v Egyptě patří stále k oblíbeným a nezapomenutelným zážitkům. Není se proto divit, že touha cestovatelů po této destinace rapidně roste. Pokud se i vy chystáte navštívit Egypt, neměli byste zapomínat na jednu podstatnou věc, a to je vízum.

Řešit jej budete vždy, jen v případě objednání zájezdu přes cestovní kancelář můžete využít možnosti zajištění danou společností. Taková cesta je však spojena s jistým poplatkem, což je zbytečné. Vízum do Egypta si totiž můžete vyřídit svépomocí, o čemž vás ostatně přesvědčí následující řádky.

Jak vyřídit vízum do Egypta?

Chystáte-li se do Egypta jako turisté, nabízí se vám hned dvě možnosti, jak se dostat k požadovanému vízu.

  • Zakoupení víza na letišti v Egyptě
  • Vyřízení víza online

V obou případech počítejte se stejnými náklady. Rozdíl bude pouze v tom, že si potřebné věci vyřídíte s dostatečným předstihem. V obou variant k tomu budete potřebovat cestovní pas platný ještě 6 až 8 měsíců od konce pobytu v Egyptě.

Vzhledem k tomu, že Egypt je stále oblíbený, nabízí potenciálním turistům velice přijatelné ceny za turistická víza. Pokud zvolíte 30denní variantu bez možnosti opakovaného vstupu, zaplatíte 25 dolarů. Při 6měsíční verzi s možností opakovaného vstupu je to 60 dolarů.

Ještě jednou alternativou je také vyřízení víza na Egyptské ambasádě. Tam ale počítejte s dalším poplatkem navíc.

Egypt je stále bezpečný

I když může řada cestovatelů pochybovat, Egypt má bezpečnost svých turistů dotaženou k naprosté dokonalosti. O tom a mnohých jiných věcech spojených s vízy, měnou, očkováním a ostatními oblastmi vašeho zájmu se můžete dočíst na internetovém portálu cestolino.cz. Ten sdružuje nejenom údaje tohoto typu, ale dokáže vám v plném rozsahu nabídnout také široký výběr lákavých zájezdů do Egypta, ať už dáváte přednost poměru cenu/užitná hodnota nebo patříte mezi náročné zákazníky lpící na luxusu.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *