Do Prahy za prací či památkami

Všudypřítomné davy turistu proudící historickými částmi města, obchodní domy praskající ve švech, kanceláře plné úředníků i sídla a pobočky lokálních či velkých nadnárodních firem. S tím vším se můžete setkat v Praze, centru obchodního a kulturního dění naší země. Není divu, že do Prahy putuje takové množství lidí, ani to, že čas od času tam chce nebo musí téměř každý z nás. Ať už jedete na výlet nebo pracovně, měli byste vědět, jaká místa stojí za vidění, kde se dobře najíst a jaké zvolit ubytování.

Co vidět a navštívit?

Kromě tradičního Staroměstského náměstí s orlojem, Pražského hradu s katedrálou sv. Víta a Karlova mostu je v Praze celá řada dalších míst, jejichž návštěva určitě stojí za to. Patří mezi ně například Valdštejnský palác, v němž sídlí Senát Parlamentu České republiky, dále Letohrádek královny Anny sídlící v Královské zahradě již zmíněného Pražského hradu nebo renesanční Letohrádek Hvězda. Z novějších staveb určitě stojí za zmínku zajímavý Tančící dům znázorňující taneční pár tvořený Fredem Asterem a Ginger Rogers, který lze najít na pravém břehu řeky Vltavy.

Kam na jídlo či večerní drink?

Gastronomických zařízení nabízejících možnost chutného stravování naleznete v Praze opravdu nekonečné množství. Vybírat můžete z tradičních českých restaurací, podniků zaměřených na mezinárodní kuchyni, veganských restaurací i dalších specializovaných restaurantů. Za zmínku určitě stojí restaurace Café Imperial sídlící v ulici Na Poříčí. Tato restaurace, jejímž provozovatelem je uznávaný kuchař Zdeněk Pohlreich, nabízí svým návštěvníkům jedinečný gastronomický zážitek. Mezi další oblíbené podniky patří například Portfolio restaurant sídlící v Havlíčkově ulici či stylová restaurace Mlýnec, kterou naleznete na břehu řeky Vltavy, v bezprostřední blízkosti Karlova mostu. Na příjemné večerní posezení a skleničku oblíbeného pití. můžete zajít do některé z malebných uliček Starého Města, v nichž je ukryta řada klubů a barů. Vypravte se třeba do stylového Hangar Baru v Dušní ulici, který je vybaven ve stylu letectví 40. – 60. let minulého století.

Vyberte si to nejkrásnější ubytování

Aby byl pražský zážitek kompletní a bezchybný, je potřeba zvolit kvalitní ubytování, v němž si budete moci po náročném pracovním či poznávacím dni odpočinout. Právě takové ubytování nabízí hotel Starý Pivovar sídlící v Plzeňské ulici v městské části Praha 5. Od hotelu se snadno a rychle dostanete nejen do historického centra města, ale také na letiště či k dálnici spojující Prahu s Plzní. Samozřejmostí je komfortní ubytování v útulně zařízených pokojích i příjemný a ochotný personál. Součástí hotelu je restaurace, lobby bar a letní terasou i kongresový sál s celkovou kapacitou 60 míst. Výbornou polohu a příjemnou atmosféru hotelu jistě ocení nejen rodiny s dětmi, páry a další návštěvníci pražských památek, ale také firemní klientela, která zde najde klidné zázemí pro práci i pořádání nejrůznějších firemních akcí. Hotel Starý pivovar má přesně takové kouzlo, jak jeho název napovídá, což během poznávání jedinečné matky měst a jejích krás jistě oceníte.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *