Vyhlídkový let aneb Česká republika z jiné perspektivy

Přijdou vám dovolené v České republice příliš nudné? Doba, kdy lidé mířili výhradně za hranice, už je dávno pryč. Dnešní mladí rádi objevují krásy své domoviny, vydávají se sjíždět řeky, chodit po horách, stanovat pod širák nebo tráví dovolenou v nějakém kempu. Myslíte si, že již tohle všechno znáte? Určitě jste ale ještě neviděli překrásnou českou přírodu z nebes.

Člověk se od pradávna snaží dostat se do vzduchu. Vypráví se o tom už ve starých řeckých bájích a pověstech. Vzpomínáte na Daidala a Ikara, kteří se přiblížili příliš blízko ke slunci, a to zničilo jejich křídla? Dnešní možnosti vzdušného cestování jsou daleko bezpečnější, a tak se do vzduchu může vydat i ten, kdo má strach z výšek.

Balóny vypadají krásně i ze země

Balóny vznášející se po obloze můžete vídat snad po celé ČR. Létají většinou navečer, protože výhledy na krajinu ozářenou zapadajícím sluncem jsou nejhezčí. Navíc je navečer příjemná teplota. Málokdo však ví, že se létá i v zimě. Nemusíte mít strach, v koši až taková zima není a šílený vítr také ne. Balón letí rychlostí větru a teplota je ve srovnání s tou na zemi nižší asi jen o 2-3 °C. Let balónem po celé ČR se dá tedy uskutečnit i teď, bude-li přát počasí. Občas se stává, že se musí let odložit pro nepříznivé podmínky, a to klidně i několikrát. Čekání se ale vyplatí, zážitek bývá nezapomenutelný.

Let si užijete s partnerem i s celou rodinou

Do koše balónu se většinou vejdou čtyři osoby a instruktor, někdy i více lidí. Záleží na velikosti koše a na tom, jakou variantu si zaplatíte. Pořídit se dá i privátní zážitek pro dvojici. Romantický vyhlídkový let je skvělým dárkem k narozeninám, Vánocům, svatbě, výročí či jiné příležitosti.

Máte ve svém okolí někoho, koho by let balónem potěšil, nebo se sami chcete podívat na naši krásnou zemi z výšky? Nečekejte až do léta, hledejte více info zde.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *