Nezařazené

Tipy na dovolenou i ubytování v Praze s pejskem

Pokud máte psa, stal se určitě členem vaší rodiny a přemýšlíte, kam jej vzít na výlet. Všude vás s ním nepustí. Máme pro vás pár tipů na výlet, kam vzít své čtyřnohé kamarády. Poradíme vám kam vyrazit do přírody, na hrad, zámek či do ZOO.

Výlet s pejsky na hrady a zámky

Jedním z hradů, kde jsou pejsci vítáni, je hrad Kost. Psí návštěvníci mohou i do řady hradních a zámeckých parků, někde i nádvoří. Do interiérů mají výjimku asistenční psi třeba na zámku v Horšovském Týně, na hradě Kašperk, Bítov nebo Švihov. Zde můžete po domluvě na pokladně dovnitř vzít i malého psa v tašce nebo v náruči. Na nádvoří hradu mohou psi na Veveří a do celého areálu zámku Častolovice. Se psy můžete bezplatně na hrad Střekov, Hasištejn nebo skalní hrad a poustevnu Sloup, ale musí být na vodítku.

Na hradě Svojanov lze se psem na vodítku absolvovat zdarma všechny prohlídkové okruhy a hradní restaurace připravuje i menu pro pejsky. Psí vstupenka do interiérů hradu Houska stojí 20 Kč, stejně jako na hradě Bezděz, kde psi nesmějí jen do královské kaple. Se psem na vodítku vás pustí i do hradu Krašov, Krakovec a na zámky Humprecht a Žďár nad Sázavou, kde pejsci nesmí jen do baziliky a mohou dokonce i do Muzea nové generace.

Kam se psem na procházku v Praze a okolí

Psy můžete nechat proběhnout v přírodním parku Prokopské a Dalejské údolí mezi městskými částmi Hlubočepy a Řeporyje se spoustou lomů, jezírek, skal a bočních kaňonů. Kousek dál leží Chuchelský háj s mini ZOO. Pro dlouhé procházky se hodí Břežanské údolí, kde od Zbraslavi a Vltavy vedou značené i neznačené cesty až ke keltskému hradišti Závist. Je zde spousta vyhlídek, lesních altánů a lesní ZOO koutek a několik naučných stezek o keltském osídlení. U Vltavy se mohou vykoupat v místě Oddechová loučka Modřany v pražských Komořanech.

Pro psy je vhodný i Klánovický les na východě hlavního města, na který u Úval navazuje o něco menší Škvorecká obora. S pejsky oceníte i Šárecké údolí na severu Prahy se od zříceniny letohrádku Baba, které se vine až k vodní nádrži Džbán. Psi se mohou proběhnout po přírodních zákoutích bez vodítka a košíku.

Jak a kde se psem do ZOO

V pražské ZOO mají u pavilonů, kam psi nesmějí, úvazy a misky s vodou. Vstupenka pro psy stojí 100 Kč. Kousek odtud je park Stromovka, kde se mohou volně proběhnout podél Vltavy na Císařském ostrově nebo v Královské oboře. Se psy vás za 100 Kč pustí do Safari parku ve Dvoře Králové, kde nesmí jen na Lví safari, za stejnou cenu je to v Olomouci, v Ústí nad Labem stojí psí vstup 60 Kč, v Brně 40 Kč, do ZOO parku v Chomutově 30 Kč, do zooparku Zájezd nedaleko Buštěhradu 25 Kč a do Vyškova 20 Kč. Zdarma se psy můžete do ZOO v Táboře.

Kde se v Praze ubytovat s pejskem?

Ne všechny hotely a ubytování umožňují ubytování se psem. Pokud se chcete v Praze ubytovat tak, aby měl váš pejsek vše, co potřebuje, vyzkoušejte Přírodní park Košíře-Motol na Praze 5, kde najdete Hotel Golf, který leží v dostupné vzdálenosti jak od centra, tak i od přírody a velký park je pejskům plně k dispozici. Unikátní Hotel Golf je dog friendly, má moderní design, pohodlné postele, vynikající snídaně, zahrnuje wellness a fitness a v blízkosti je golfového hřiště. Z přilehlé zastávky Hotel Golf se za 15 minut tramvají dostanete pohodlně do centra Prahy.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *