Nezařazené

Technologické doplňky moderního cestovatele

Prázdniny se pomalu končí, ale doba dovolených zdaleka ne. Pokud se i vy ještě chcete vydat někam za dobrodružstvím, nic velkého k tomu nepotřebujete. Můžete se klidně vydat na cestu jenom tak autem. Aby si člověk trochu oddechl a načerpal nové poznatky, stačí vyjet kousek za hranice do Rakouska, Německa, Polska nebo i na Slovensko. Nebraňte se ani dovolené ve své vlastní domovině – v České republice.

Ubytování si jednoduše zarezervujete přes Booking.com či Airbnb. Pokud vám nevadí vzdát se určitého pohodlí, můžete zkusit spát v autě. Pokud se tedy dá váš miláček se čtyřmi koly na přenocování upravit, Na cestách by vám nemělo chybět také pár užitečných technologických doplňků, abyste si cestu opravdu užili i zpříjemnili.

Držák na mobil do auta pro bezpečnou a klidnou cestu

Možná jste ho zatím nepotřebovali, ale na dovolenou si ho určitě pořiďte. Pokud nemáte v autě zabudovanou navigaci a využíváte k této příležitosti svůj mobil, pak se bez kvalitního držáku na mobil neobejdete. Držák na mobil do auta by měl mít několik základních vlastností.

Zdroj: Bigstockhoto.com 

Smartphone by na něm měl opravdu pevně držet. V tomto směru se jako nejlepší zatím ukazují držáky s magnetem. Pokud jste v vlastníky iPhonô 12 se zabudovaným MagSafe, tak vám v tomto případě odpadá jeden velký problém. Stačí si koupit MagSafe držák i nabíječku v jednom a je to. Držák se umístí na mřížku a mobil na magnetu velmi dobře drží. Nespadne ani při přejetí většího výmolu. Nevýhodou je, že jiný telefon na něj nedáte. Pokud telefon s MagSafe nemáte, existují i jiné držáky, které fungují přes magnet. Jen si budete muset na svůj mobil nalepit tenký magnetický plíšek.

Vykonná powerbanka pro milovníku klidu

Chystáte se někam daleko od civilizace do přírody? Má to své výhody, ale problémem může být chybějící elektrická přípojka. Pokud ke svému životu potřebujete elektřinu alespoň na dobití telefonu či tabletu, ve vašem vybavení by neměla chybět nějaká opravdu výkonná powerbanka. Důležité je vybírat kvalitní značky, které vydrží i nějakou tu nepohodu. Není nic horšího, než když nutně potřebujete něco řešit a powerbanka vás nechá ve štychu. 

Odolná powerbanka se zabudovaným lightning kabelem na nabíjení iPhonu. Zdroj: Etuo.cz

Do přírody a do terénu proto vybírejte powerbanky, které jsou odolné proti pádu, zvládnou i nějaké ty teplotní výkyvy nebo mají dokonce zabudovaný kabel na dobíjení vašeho mobilu, případně se na nich dá nabít vícero přístrojů zároveň. Na powerbance by neměla ina chybět indikace spotřeby baterie.

Externí reproduktor pro každodenní použití

Žádnému modernímu cestovateli by ve výbavě neměl chybět externí reproduktor. Dneska je seženete už v opravdu dobré kvalitě. A pokud si večer budete chtít pustit tichou romantickou hudbu, určitě vám udělá skvělou službu. Rodinám se může hodit i pro děti na pouštění audio pohádek.

Odolný reproduktor na cesty i delší treky, vydrží vlhko i nějaký ten pád. Zdroj: Etuo.cz

Opět vybírejte podle kvality, výdrže, případně i voděodolnosti, velikosti a možnosti uchycení. Pokud potřebujete přístroj s dalšími funkcemi, je možné zakoupit také externí reproduktor s radiem či mikrofonem.

Není selfie tyč jako selfie tyč

Pokud během svých cest také rádi fotografujete nebo natáčíte cestovatelská videa, abyste se pak o ně podělili se svými blízkými, určitě se vám bude hodit také vybavení v podobě multifunkční selfie tyče.

I selfie tyč se dá jednoduše rozložit do užitečného stativu. Zdroj: Etuo.cz

Pokud si vyberete tu správnou, můžete získat nejen selfie tyč, ale i stativ. Vybírejte podle toho, zda chcete, aby na stativ bylo možné umístit nejen telefon, ale třeba i váš digitální fotoaparát. Díky nastavitelné výšce stativu si pak už budete připadat jako úplný profík.

Tak co z toho si sebou vezmete na cesty?

Úvodní foto:Unsplash.com

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *