Na dovolené v Koutech nad Desnou se nebudete nudit ani minutu

Při plánování letošní dovolené se nemusíte ohlížet pouze na nabídky cestovních kanceláří, které lákají na cesty do zahraničí. I v tuzemsku lze prožít báječné okamžiky. Jednou z oblíbených lokalit, do níž se můžete vydat za kvalitním ubytováním, jsou Kouty nad Desnou.

Obec leží v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Jde tak i odeální polohu pro obyvatele Moravy, míří sem ale stále více turistů také z Čech. Oceňují nejen půvabnou krajinu, která si do značné míry zachovává svůj původní ráz, ale také možnost bohatého kulturního a sportovního vyžití.

Lákavé ubytování v dřevěných roubenkách

 

Pro ubytování v Koutech nad Desnou je dnes možné zvolit hned z několika variant. V posledních letech přímo v obci a jejím blízkém okolí vyrostlo několik nových penzionů, jejichž kvalita je v porovnání s ostatními částmi země nadstandardní. Pakliže chcete zažít kus romantiky a získat trochu přehled o tom, jak zde žijí místní, lze se ubytovat v tamních roubenkách. Jedná se o charakteristické dřevěné stavby, jež tomuto kraji v minulosti dominovaly a obyvatelé v nich běžně bydleli. To ale neznamená, že na vás čeká nějaký nízký standard. Roubenky pro hosty jsou moderně zařízené a nechybí v nich nic, co při ubytování na dovolené běžně lidé vyžadují. Jejich součástí je i možnost užít si wellness procedur, díky nimž si dokonale odpočinete po výletech do okolí. Taková sauna po šlapání na kole vám jistě přijde vhod.

Vydejte se na výlety a na kola po krásné krajině Olomouckého kraje

 

Kouty nad Desnou a jejich nedaleké okolí nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku a výlety na kolech. Najdete zde desítky kilometrů turistických tras a cyklostezek, které jsou neustále upravované a každým rokem dochází k jejich prodloužení a modernizaci.

Během toulek po krajině máte možnost zavítat třeba na zámek Velké Losiny. Původně gotická tvrz z konce 15. století je dnes přestavěná a nabízí pravidelně různé expozice. Za návštěvu rozhodně stojí rovněž nedaleká Karlova Studánka, což je obec, která se pyšní vůbec nejčistším vzduchem v České republice. Ne náhodou zde proto vznikly léčebné lázně. V okolí obce se určitě vydejte do lesů, najdete zde takřka panenskou přírodu, která je jen minimálně dotčena lidským působením.

Skiareál v Koutech patří k nejmodernějším v Česku

Ubytování v Koutech nad Desnou se využívá prakticky po celý rok. V zimní sezoně sem zavítejte, pakliže máte rádi lyžování. Přímo v obci se totiž nachází moderní skiareál, v němž najdete několik kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. Zajímavostí je nejmodernější sedačková lanovka. Během hlavní zimní sezony je schopna odbavit více než 3 tisíce lyžařů za hodinu.

Pokud jde o samotné ubytování v roubenkách, kromě wellness služeb, jejichž součástí je také možnost zaplavat si v bazénu, lze v rámci pobytu využívat dětské hřiště, wi-fi připojení a sportovní areál, v němž se dají hrát nejrůznější míčové sporty. Chalupy jsou vhodné i pro ubytování rodin s dětmi. Největší z nich pojme až 32 osob naráz, takže se zde mohou ubytovat třeba i školy apod.

Do Koutů nad Desnou se mohou vydat všichni z vás, kteří mají rádi českou krajinu. Ať už zvolíte dovolenou v létě či zimě, uchvátí vás zdejší krajina svojí rozmanitostí a přirozeností. Turisté jsou zde vřele vítáni, což dokazuje právě zmíněné množství stezek a cyklotras, nechybí ani naučné trasy, v jejichž rámci poznáte jedinečnosti tamní přírody a kulturního dědictví. A pokud se vám zasteskne po městském ruchu, není to zas tak daleko do Šumperku či Olomouce, kde najdete bohaté kulturní vyžití a zábavu. Autem se do měst dostanete během pár desítek minut.

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *