Rady a tipy, které zvýší vaši bezpečnost na cestách

Portály o bezpečnosti na silnici, které by měl znát každý cestovatel


Bezpečná cesta při jízdě je do značné míry ovlivněna počasím, dopravní situací, technickým stavem vozu a znalostí aktuálních předpisů. To je spousta informací, o kterých by měl mít přehled každý řidič cestovatel, a proto jsme pro vás vybrali spolehlivé informační weby, na nichž zjistíte vše potřebné.

Kde hledat informace

Na internetu najdete informační weby pro cestovatele na všechny možné témata. My vám představíme ty, které se zaměřují na bezpečnost jízdy, ale i aktuální informace o objížďkách a nehodách. V následujícím výběru najdete weby s užitečnými informacemi o dopravě, o technikách jízdy a také o stavu vozu a pneumatik.

O dopravní situaci a chování za volantem

UAMK.cz neboli Ústřední automotoklub České republiky vám nabízí informace o dopravní situaci. Najdete tady největší uzavírky a s nimi spojená omezení na našem území i v zahraničí, ale taky spoustu článků o bezpečnosti na silnicích a rady jak se připravit na cestu a také doporučení jak se chovat v různých situacích, s nimiž se můžete na silnici setkat.

Rady a tipy pro motorkáře

Okruhari.cz je web, kde radí motorkáři motorkářům. Najdete tady informace o technice jízdy a zjistíte, jak se vypořádat s nebezpečnými situacemi nejen na okruhu, ale i na silnici. Dozvíte se také třeba, jak funguje odvzdušňování brzdové soustavy, jak se udržuje a napíná řetěz a další lahůdky, které by měl znát každý milovník motosportu. Pokud s motorkami začínáte, proklikejte si web bezpecne-na-motorce.cz, který se zaměřuje na výuku začátečníků.

O bezpečném spojení se silnicí – pneumatikách

Ať už jezdíte v autě nebo na motorce, pneumatiky jsou to jediné, co vás spojuje s vozovkou a z velké části ovlivňuje odezvu na řízení a celkovou bezpečnost jízdy. Proto se vyplatí zavítat i na jeden z největších e-shopů s pneumatikami u nás na pneumatiky.cz, kde najdete rubriku „rady řidičům“ plnou informací o výběru a péči o pneumatiky, ale také bezpečnostní tipy pro řidiče a testy pneu.

 

Nepodceňujte sílu informací. Udržujte si přehled o aktuálním stavu silnic, o počasí, o dopravě i o předpisech a naučte se, jak se správně postarat o své vozidlo. A pokud vyrážíte do zahraničí, nezapomeňte si zjistit, jaké předpisy platí v dané zemi. Časté jsou rozdíly v rychlostních limitech a povinné výbavě v zahraničí.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *