Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Jak a kdy nás může ochránit cestovní pojištění?

Kdo plánuje cestu do zahraničí, ten by neměl zapomínat a i na odpovídající pojistku. O jakou se jedná? Je to takzvané cestovní pojištění. Pokud se podíváme na to, jakou ochranu nám nabídne, je třeba začít s pojištěním léčebných výloh. V tomto případě mluvíme o ochraně, která souvisí s naším ošetřením v nemocnici. Pokud tuto pojistku máme sjednanou, potom máme i jistotu, že nám mohou být uhrazeny léčebné zákroky, operace, medikamenty, nebo třeba nutné převozy. Dá se říci, že to bude v podstatě všechno, co v dnešní době souvisí právě s naším zdravím. A to všechno až do výše pojistných limitů, které jsou součástí pojistné smlouvy.

Přečtěte si také: Co nezapomenout vzít do auta na dovolenou?

Cestovní pojištění umí chránit i vaše zavazadla

Ano, i ty jsou něčím, co může být potřeba chránit a jsou také něčím, co si můžete pojistit. Kdo sjednává cestovní pojištění, ten může toto připojištění jednoduše přidat. Jak je označováno? Poměrně logicky, a to jako pojištění zavazadel. V takovém případě máte jistotu, že případné ztráty lze nahlásit jako pojistnou událost. Může se totiž stát, že se vám zavazadla ztratí na letišti, v hotelu a jeho pokojích, nebo že se vám ztratí například také vlivem krádeže. To všechno může být spojeno s vaší pojistkou a tak vám pojišťovna škody proplatí.

Přečtěte si také: Sjednejte si cestovní pojištění online, vyplatí se to.

Bojíte se toho, co uděláte?

Pokud ano, rozhodně nemusíte, jelikož i tyto starosti lze hodit jednoduše za hlavu. Proč? Jelikož součástí vaší pojistky, která je nazývána jako cestovní pojištění, je k dispozici také pojištění odpovědnosti. A to se vztahuje právě na tyto situace. Pokud něco uděláte vy, nebo i vaše dítě, či třeba pes, můžete to nahlásit jako pojistnou událost. Zcela přirozeně se musí jednat o vzniklou škodu. A to nejenom na konkrétním majetku, jelikož se může jednat také o takovou škodu, která může vzniknout například na zdraví jiné osoby. V některých případech jsou škody skutečně vysoké a tak je dobré danou ochranu opravdu mít.

Nové články

Nepřehlédněte