Kde navštívit a jaká místa v České republice navštívit

Česká republika je místem přímo z pohádek. Tato vnitrozemská země ve střední Evropě se může pochlubit mnoha malebnými historickými městy, prvotřídní architekturou, romantickými hrady a okouzlující krajinou. Na ploše pouhých 78 866 km2 je v zemi domovem 12 památek UNESCO, více než 200 hradů a památek, 4 národní parky, 33 letovisek, 104 golfových hřišť a další. Země je rozdělena na několik zemí: Čechy na západě, hlavní město Praha, Morava na východě a nejmenším územím je české Slezsko s malou částí na severovýchodě země. Pokud plánujete navštívit Českou republiku a chcete si udělat představu, kam jít, pak je zde 5 nejlepších míst k návštěvě v této zemi. Nezapomeňte si na telefonu objednat své oblíbené online kasino, abyste mohli hrát automaty za penize, když jste na cestách.

Top 5 míst k návštěvě v České republice

Zastavme se na nejznámějších turistických trasách v České republice a na trasách, o kterých neví všichni turisté.

Praha

Slavné hlavní město České republiky, Praha, je jedním z nejmalebnějších míst v Evropě. Město je mimořádně krásné s neuvěřitelnou architekturou, včetně komplexu Pražského hradu, Karlova mostu a Staroměstského náměstí. Při návštěvě Prahy najdete obrovské množství zábavy: 113 galerií, muzeí, památek a dalších historických památek. Kromě těchto atrakcí má město fantastický noční život, skvělé pivo a chutné jídlo.

Kutná Hora

Je to docela malé město, díky čemuž je velmi pohodlné na procházky. Všechny pozoruhodné památky jsou umístěny blízko sebe. Největšími a nejhonosnějšími místy Kutné Hory jsou bezpochyby impozantní gotický kostel sv. Barbory ​​a sousední jezuitská kolej, které společně vytvářejí ohromující výhled. Nejznámějším a nejzajímavějším mezníkem města je však něco úplně jiného. Na okraji města najdete tajemnou a pochmurnou Sedleckou kryptu. Ve skutečnosti je to Kostní kaple, zdobená lebkami a kostmi téměř 40 000 lidí odebraných z jejího hřbitova. Děsivá skladba byla vytvořena v roce 1870 a zahrnuje zmíněný erb rodiny Schwarzenbergů, místní šlechty a patrona kaple. Nic podobného jste zatím neviděli, a proto je to jedno z nejlepších míst v České republice, které můžete navštívit.

Hrad Loket

Pokud existuje jedna věc, která je v České republice hojná, jsou to úžasné hrady. Nejlepší z nich je hrad Loket, který se tyčí nad malou vesnicí kolem něj. Ale i bez budov stále vypadá krásně, protože se nachází na břehu řeky Ogre, obklopené ze 3 stran lesem. Právě zde byl český král Karel IV. Jako dítě držen v zajetí. Místo je zároveň zahaleno tajemstvím a místní obyvatelé znají tolik neuvěřitelných příběhů, aby pokryli celou knihu. Současně stavba stojí vysoko na strmých skalách a potěší fotografy. Ještě více vzrušující je město Loket, kde v roce 1400 našeho letopočtu spadl meteorit. Právě tento fenomén vedl k mýtům o kameni mezi místními obyvateli, kteří věří, že se v zámku znovu objeví kámen ze vzduchu, a nebude na tom zásluh. Nedostali jsme se ani k příběhům o místních drakech a strašidelných skřetech.

Telčské město

Nachází se na jihu země a je světově proslulé svým majestátním hlavním náměstím, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Abych byl upřímný, jedná se o jednu velkou atrakci, která přitahuje většinu návštěvníků. Po okrajích tohoto obrovského náměstí pod širým nebem jsou pečlivě restaurované domy se štítem v pulzujícím italském renesančním stylu. Ale kromě hlavního náměstí je v tomto městě spousta práce. Pro začátečníky je zde hrad Telč, který patří k architektuře italské renesance. Telč je také ohraničena třemi krásnými jezery s parky, které nabízejí nádherný výhled na město.

České Švýcarsko

Přestože Česká republika nemusí být známá touto konkrétní atrakcí, stojí za zmínku na tomto seznamu krásné přírodní zákoutí země. Snad nejoblíbenějším je Národní park České Švýcarsko hned vedle hranic s Německem. To, co dělá toto místo zvláštním, je hustý les a podivné skalní útvary, které se nacházejí nad nízkými horami. České Švýcarsko je vždy oblíbené u turistů a cyklistů. Je ideálním místem, pokud si chcete odpočinout od měst. Ale je zde také několik zajímavých památek, které stojí za to vidět, od velkého Pravčického oblouku až po klidnou soutěsku Edmund. Turistické stezky spojují všechna tato místa a můžete zde snadno strávit pár dní putováním po krásné přírodě. Je to nepochybně jedno z nejúžasnějších míst v České republice, které uvidíte.

Výstup

Díky krásné krajině, bohaté historii, přátelským lidem a světově proslulému pivu je Česká republika rozhodně zemí, kterou chcete navštívit při plánování cesty do střední a východní Evropy.

 

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *