Chcete si zasportovat ve špičkových sportovních prostorách?

Špičkové sportovní prostory Fakulty tělovýchovy a sportu (FTVS) se pravidelně otevírají seniorům i jejich vnoučatům, a to vždy koncem května na akci s názvem „Sportujeme v každém věku“. Ta je naplánovaná na celé odpoledne a nabízí široký záběr sportovního vyžití pro lidi nad 60 let a jejich vnoučata. Jestliže budete koncem května dovolenkovat v Praze, jistě si nenechte tuhle možnost ujít. Koná se totiž vždy, i za nepříznivého počasí, kdy se vše přesouvá do krytých prostor areálu.

Spolupráce fakulty a města

Akce Sportujeme v každém věku je výsledkem dlouholeté spolupráce Fakulty tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy s radnicí Prahy 6. Areál totiž sídlí právě v této městské části, konkrétně na ulici José Martího 31. Akce začíná vždy ve 13 hodin a končí v 19 hodin. A zasportovat si tu zvládne opravdu každý.

Tradiční střelba na koš i netradiční unicurling

Akce Sportujeme v každém věku nabízí všem seniorům i jejich vnoučatům spoustu možností, jak si zasportovat a otestovat nejen svou fyzičku, ale také dovednosti, které jsou k většině sportů potřeba.

Svou mušku můžete otestovat při střelbě na koš či u lukostřelby, přesnost práce s míčem zase prověří slalomová dovednostní hra. Na přesnost je zaměřen i unicurling nebo discGolf nebo také petanque, kroket či minigolf.

Nutné je vyznat se v terénu, což prověří orientační chůze s mapou po prostoru lanového centra. Zde si můžete prověřit i své cyklistické dovednosti, zasoutěžit v nordic walkingu nebo si zakusit netradiční činnosti s názvy Ropovod, Bažina či Koordinační lyže.

Centrum městské rekreace

Prostor bude během odpoledne věnován i Centru městské rekreace, kde lektoři nabídnou instruktáž u překážek a umožní vám si je vyzkoušet za přítomnosti asistence. V závěru události nebude chybět ani vyhlášení výsledků, losování cen a zábava za doprovodu hudby.

Jak s občerstvením?

Občerstvení je na události zajištěno, a to ve volných prostorách mezi aktivitami. V nabídce tu bude i stánek zdravé výživy. Kdo však upřednostňuje jiný stravovací styl nebo pokud máte dietetická omezení ve stravování, můžete s sebou sbalit cokoliv, co vás před i po podání sportovního výkonu posílí. Když využijete nabídky Kaufland letáku nebo letáku Penny, zajistíte si vzpruhu za velmi výhodnou cenu.

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *