Poznejte měnící se tvář Jizerských hor v zimě i v létě

Přemýšlíte, kam se příští rok vydat na dovolenou? Milovníkům turistiky a lyžovaček jistě není drsná krása Jizerských hor neznámá. Pokud jste sem však přesto dosud nezavítali, vězte, že není třeba pátrat po destinacích v cizině, když máte tolik neprozkoumané krásy přímo doma…

Jedna z nejstarších CHKO v České republice láká k celoroční návštěvě

Nejvíce návštěvníků míří do Jizerských hor v zimě, jsou totiž lákadlem pro nadšence do sjezdu i běžkování. Lyžařská tradice se tu udržuje již od 50. let, nyní oblast patří ke špičkovým lyžařským střediskům se třemi velkými skiareály: Špičák, Severák a Bedřichov. Takzvaná Jizerská magistrála pak nabízí až 180 km pečlivě upravených běžkařských tras. Vysoká úroveň sportovního zázemí si zde nemá s cizinou co vyčítat – Jizerky jsou připraveny jak na začátečníky, tak na vrcholové sportovce i rodiny s dětmi. Zimní dovolená na horách je v “Jizerkách”, jak jim říkají místní, opravdu pro každého.

Ač tomu zatvrzelí lyžaři možná nevěří, oblast má co nabídnout i v teplejších měsících, kdy se vám otevřou možnosti spatřit jinou stránku hor a proniknout i na místa, kam se na lyžích nedostanete. Léto v Jizerských horách se nese ve znamení turistiky, sportu i poklidných procházek. Vyrazíte-li sem na dovolenou s rodinou nebo přáteli, čekají vás dlouhé kilometry cyklotras i turistických stezek nádhernou přírodou, na nichž se seznámíte i s místní kulturou a historií. Hluboké lesy i úžasné vyhlídky vás doslova uchvátí, na svých toulkách odhalíte horské louky, vodopády, rašeliniště a možná narazíte i na některé obyvatele tohoto kraje. Jizerské hory jsou totiž domovem mnoha chráněných druhů zvířat i rostlin.

Ubytování v srdci Jizerských hor

Přímo uprostřed Jizerských hor se rozkládá malebný Bedřichov, jeden z hlavních skiareálů, z nějž budete mít blízko všechny přírodní krásy chráněné krajinné oblasti. Na turisty jsou zde skvěle připraveni – možnosti ubytování zahrnují romantické roubenky, obrovské hotely i soukromé apartmány. Pro rodiny s dětmi i skupiny přátel představují nejpříjemnější volbu ubytování Jizerské hory místní penziony, mezi nimiž vyniká penzion Uko, tvořený třemi menšími budovami umístěnými uprostřed nádherné zahrady. Každý z domků nabízí 6 – 7 pokojů s různou kapacitou, od dvoulůžkového až po rodinný mezonetový pokoj, kde se ve dvou patrech vyspí až šest hostů.

Čím je penzion tak výjimečný? Najdete v něm opravdu všechno. Fandové domácí stravy budou mít k dispozici kuchyňku, degustátoři se výborně nají v místní restauraci. Po náročném dni na svahu nebo naučné stezce si užijete relaxaci v jedinečném wellness, které vám dá na výběr mezi bazénem, vířivkou, finskou saunou, různými lázněmi a masážemi a bylinnou biosaunou. Součástí jsou i kosmetické služby a zdravotní cvičení. Sledujte pobytové balíčky, které jsou aktuálně k dispozici, abyste se v Bedřichově ubytovali opravdu výhodně.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *