Dopřejte si odpočinek v českých lázních

Pokud máte zdravotní problémy nebo si chcete jen odpočinout, není nic jednoduššího než navštívit lázně. V případě chronického onemocnění vám pobyt v lázních doporučí lékař, ovšem to neznamená, že do lázeňského zařízení nemůžete vyrazit na vlastní pěst. Česká republika má jedny z nejlepších lázní v Evropě, a proto do Františkových Lázní či Karlových Varů míří dokonce i zahraniční turisté.

Odpočinek je pro organismus velice důležitý. Lázně vám poskytnou relaxaci s využitím přírodních léčivých zdrojů. Odbourají stres a posílí imunitu.

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně se rozprostírají v Karlovarském kraji. Specializují se na srdeční a cévní onemocnění, gynekologické problémy včetně neplodnosti, nemoci pohybového aparátu a podobně. Františkovy Lázně jsou proslulé lázeňskými procedurami, při nichž se využívají přírodní léčivé zdroje. Vyzkoušíte slatinné zábaly a koupele, inhalace, uhličité koupele i plynné injekce.

Františkovy Lázně spadají do proslulého lázeňského trojúhelníku, který tvoří společně s Karlovými Varami a Mariánskými Lázněmi. Ve volném čase navštivte přírodní rezervaci Soos, vydejte se na hrad Ostroh-Seeberg či zámek Kynžvart.

Karlova Studánka

V podhoří Hrubý Jeseník najdete lázně Karlova Studánka, kam míří hlavně lidé, kteří mají potíže s dýchacími cestami, chronické záněty hrdla či plic, průduškové astma a onkologické onemocnění. Dveře jsou otevřeny i pacientům s vysokým tlakem a onemocněním cév. Využijete různé procedury od masáží přes koupele až po inhalace a rehabilitační techniky. Zajímavostí jsou parafínové zábaly.

Jestliže budete mít prostor, určitě navštivte okolní panenskou přírodu, vyrazte na Praděd, Rolandův kámen či hrad Rabštejn. Za zmínku ještě stojí Čertovy kameny.

Libverda

V severozápadních Čechách najdete lázně Libverda, kde se léčí onemocnění srdce, cév a cévního oběhu. Pomocí libverdské boží vody se provádí vodoléčby, tepelné procedury a podobně. Stejně tak vám dokonalý odpočinek poskytnou masáže.

Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.