Za sportem do Českého Švýcarska

Plánujete letní dovolenou? V tom případě se rozhodně neomezujte pouze na zahraniční destinace. Byla by velká škoda opomenout krásu českých zemí. A jestli válení se na pláži není nic pro vás, máte o důvod víc poznávat zapomenuté kouty České republiky. Jedním takovým překrásným koutem je celá oblast Českého Švýcarska.

Národní park České Švýcarsko si oblíbili zejména milovníci turistiky. Procházet se překrásnou zachovalou přírodou bez zásahu člověka je zábava na dlouhé dny. Na informačním webu České Švýcarsko najdete opravdu rozsáhlý výběr různých tras a stezek nejen pro turisty. Po oblasti se totiž můžete pohybovat také na kole či lodí. Na své si tu přijdou všichni sportovci.

Co třeba projížďka na koni?

Komu přijdou kolo a turistika moc obyčejnou zábavou, toho jistě nadchne jízda na koních. Po NP České Švýcarsko se dá skutečně pohybovat v koňském sedle. Trasy jsou na to připravené, informace o nich najdete opět na zmiňovaném webu.

Sportovní areály přímo u ubytování

Také mnoho hotelů a apartmánů v této oblasti disponuje dobrým sportovním zázemím. Pokud zvolíte například ubytování v Doubici, budete mít k dispozici tenisové kurty 100 m od penzionu, 300 m daleko spinning a v nedaleké Krásné Lípě saunu a tenisovou halu.

Bydlení v chaloupce

Budete-li shánět ubytování v Českém Švýcarsku, zaměřujte se spíš na menší vesnice v těsné blízkosti NP. Jednak nebudete muset nikam dojíždět autem, sbalíte se a vyjdete na túru, a jednak si užijete zasloužený klid. Nedostatku zábavy se nebojte, například zmiňovaná Doubice je známým turistickým cílem, a tak tam kromě penzionů a hotelů mají i klub, kde pořádají koncerty, výstavy a další akce.

Ubytování v místních chalupách je přitom více než stylové. Přesto je zde k dispozici WiFi internet a další moderní vybavení. Volné termíny už pomalu mizí, o chalupy je takový zájem, že mají lidé zarezervované už prázdninové termíny. Plánujete-li se i vy letos vydat do Českého Švýcarska, moc nečekejte, ať na vás něco zbude.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.