Letní dovolená v Bedřichově? Správná volba!

Letošní dovolenou na pláži zřejmě nestrávíme. Pokud se tedy odmítáme opalovat v rouškách a v budkách z plexiskla. A mávnutím ruky nepřecházíme ani reálnou možnost, že dovolenou strávíme v karanténě zavření na pokoji.

V lepším případě. S mizivou vyhlídkou, že se v dohledné době vrátíme domů. Opravdu toto vše chcete podstoupit? My tedy nikoliv. Dovolená v ČR je v tomto ohledu sázkou na jistotu. A jistotou po všech stránkách klidné dovolené. Taková by dovolená přeci měla být, ne?

Povalování na pláži je minulostí

Proč zrovna Bedřichov? Z mnoha důvodů. Jizerské hory jsou jedním slovem úchvatné. Horské prostředí obecně prospívá tělu i duši. Zkrátka jsou jakousi zárukou, že na své dovolené rozhodně nebudete zahálet. Místo celodenního povalování se na pláži vás tu zkrátka čeká celá řada aktivit, které by bylo škoda neabsolvovat. Nespálíte se při nich a kondičku dostanete do stavu, v němž byste ji měli mít.

Sportujte i odpočívejte

V Beskydech jinými slovy můžete sportovat (ano, i v létě!), procházet se v hlubokých lesích, po horách nebo se jen tak těšit z pohledu na horská panoramata. Kterou ze zmíněných aktivit upřednostňujete? Dopřejte si je všechny a nebudete litovat. Naopak!

Naplánujte si výšlap do hor!

Způsobů, jak v Jizerkách strávit volný čas, je celá řada. Nezapomenutelné bývají obyčejné procházky po okolí. Nebo byste raději nefalšovaný výšlap do hor? V tom případě si to zamiřte na blízký Malinový vrch či Bedřichovské sedlo. Výlet si však budete moci udělat na nedaleký Ještěd. Nebo se vyšplhat na některou z tamních rozhleden.

Procházejte se na boso, nasedněte kolo a vykoupejte se ve vodní nádrži

Děti byste v každém případě měli vzít na nějakou z naučných stezek. Lákavá je však i „pěšinka pro bosé nohy“. Také rádi chodíte na boso? V Bedřichově budete mít možnost. Zkrátka však nepřijdou ani milovníci vodních radovánek. Vyřádit se budete moci na blízkém koupališti Dolina (přímo v obci Bedřichov), v tamní vodní nádrži či v přehradě Černá Nisa. Nebo budete moci nasednout na kolo a vydat se na některou z četných cyklostezek.

Milujete historii?

V tom případě si nezapomeňte udělat výlet na některý z tamních hradů a zámků, jako jsou zámek Frýdlant či Sychrov. Velmi romantická však je i zřícenina Frýdštejn známá z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Navštivte i Liberec

Za návštěvu však stojí i samotné město Liberec s nejstarší českou zoologickou zahradou s legendárními bílými tygry. Představovat není třeba ani slavné Centrum Babylon s aquaparkem, IQ parkem i lunaparkem. Stejně jako Kočičí kameny a Lesopark Horka s lanovým centrem. Docela bohatý program, nemyslíte. I dovolená v Čechách jinými slovy může být nezapomenutelná. A letní dovolená na horách obzvláště.

Poklidná, nebo aktivní dovolená?

Kde se v Bedřichově ubytovat? Jeden tip bychom pro vás měli. S otevřenou náručí na vás čekají například v apartmánech Bedřichovská devítka (na internetu hledejte pod odkazem dovolená Bedřichov či dovolená v Jizerských horách) nabízející všechno jak pro vyznavače poklidné, tak i aktivní rodinné dovolené.

Abyste se i na dovolené cítili jako doma

Co byste řekli sauně u voňavého cedrového dřeva? Ale i prostorně vybavenému obývacímu pokoji, plně vybavené kuchyni a koupelně se sprchovým koutem? Nečekejte žádné nuzné ubytování palandového typu. V apartmánu Bedřichovská nabídka se budete cítit jako doma. A vaše děti s vámi. Pro ty nechybí dětské židličky ani nádobí! A ceny? Velký apartmán v létě můžete mít za necelých 13 tisíc za týden, menší vás vyjde zhruba o 1500 korun levněji. Třešničkou na dortu už pak jsou přívětiví majitelé, kteří se o vás postarají jako o vlastní. Ještě váháte? Neměli byste!

 

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *