Oblíbené lokality rodinné dovolené jako na dlani

 

S příchodem teplého počasí se k nám pomalu, ale jistě přibližují prázdniny. Kde strávit letošní dovolenou s dětmi? Podívejte se na pár tipů, které vás jistě navnadí. Zapomeňte na obyčejné noclehy na kempu anebo pod stanem. Rozhodněte se pro stylové ubytování v penzionu, kde bude vaše celá rodina jako v bavlnce.

Jižní Čechy – koupání a historie na dosah ruky

Přemýšlíte o dovolené v jižních Čechách? Děláte správnou věc. Penziony se nacházejí poblíž nejkrásnějších lokalit, jako jsou Český Krumlov, zámky Hluboká a Orlík nad Vltavou, historická města Jindřichův Hradec a Třeboň, vodní nádrž Lipno a dechberoucí Šumava. Vidíte, kolik je před vámi výletních cílů? V jižních Čechách musíte navštívit Český Krumlov, jehož hradní a zámecký komplex je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Toulky Šumavou, sbírání hub, vodní sporty a vyjížďky lodí na Lipně ohromí všechny generace.

Krkonoše a jižní Morava

Mezi populární lokality patří Krkonoše, které lákají horou Sněžkou, kde sídlí tajuplný vládce Krakonoš. I když jsou Krkonoše oblíbenou zimní destinací, přitahují i v letních měsících. Mezi nejznámější oblasti patří Pec pod Sněžkou, Harrachov, Janské Lázně, Malá a Velká Úpa či Špindlerův Mlýn. Horská turistika, cyklistika, aquaparky a komfortní ubytování v penzionu stojí za uvážení. Na jižní Moravě ochutnáte nejlepší vína a navštívíte hrady Bítov, Špilberk i zámky Lednice a Milotice. O letní osvěžení se postará Vranovská přehrada.

Západočeské lázně a Jizerské hory

Vydejte se za léčebnými účinky pramenů Karlových Varů, Mariánských lázní anebo dejte přednost rekreaci v Jizerských horách. Poblíž čarokrásných hor se nacházejí města s pěknými památkami. Podívejte se do Liberce, Frýdlantu, Raspenavy, Nového Města pod Smrkem anebo Jablonce nad Nisou. Užívejte si přírodu, adrenalinové sporty i návštěvy ZOO a muzeí.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *