Lipno očima zamilovaných – tipy na romantický výlet

Ubytování

Samotný výlet začíná samozřejmě ubytováním. Romantickým dojmem působí například hotel Leyla ve Frymburku. Jeho vzhled připomíná horskou chatu a v těsné blízkosti vede cyklostezka, po které se můžete vydat do okouzlující přírody v okolí přehrady. Díky své poloze nabízí pohled na Lipno v celé jeho kráse. Součástí hotelu je i restaurace, která nabízí gastronomický zážitek v podobě kavkazské kuchyně.

Romantické výlety

Projížďka lodí

Silhouette of group of friends racing with powerboats on lake

Není nic jednoduššího než si zapůjčit elektročlun a vyrazit do vod Lipna na několikahodinovou projížďku. Ovládání je velmi jednoduché, a tak nepotřebujete ani žádný speciální průkaz. Okolní příroda vás určitě nadchne.

Stezka korunami stromů

Treetop Walkway in Lipno, Sightseeing trail in tree crowns. Wooden construction with a slide for children in the middle. Touristic place and unique construction in the Czech Republic.

Během letních prázdnin má stezka každou sobotu prodlouženou otevírací dobu. Navštívit ji můžete až do půlnoci. Vidět tak lze západ slunce či se můžete vydat pouze na romantickou procházku, jejíž atmosféru dotváří speciální osvětlení. V tuto pozdní večerní dobu zde bude i hudební doprovod. Jistě váš potěší, že hudební koncerty jsou součástí vstupného.

Český Krumlov

LipnoOcimaZamilovanych-CeskyKrumlov (1)

Zámek

Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu státního hradu a zámku v Českém Krumlově, který patří k nejvýznamnějším památkám střední Evropy, a proto byl roku 1992 zapsán do dědictví UNESCO. Areál zámku zahrnuje 46 budov, které jsou soustředěny kolem pěti nádvoří. Zámek se pyšní také zámeckými zahradami o rozloze 12 hektarů. Komplex celého zámku je jedním z největších ve střední Evropě.

Otáčivé hlediště

Je více než půl století významným i světovým reprezentantem přírodního divadla s originálním řešením a využíváním prostoru. Hlediště se nachází v zámeckých zahradách, takže představení doprovází nevšední atmosféra. Shlédnout zde můžete například komedii Dekameron, operu Rusalku, detektivní komedii Psa baskervillského a mnoho dalšího. Časté tu jsou také hudební koncerty, které společně s prostory zámku přináší emotivní zážitek.

Jak jistě vidíte, míst k návštěvě v okolí Lipna je poměrně dost. Můžete si užívat jak  romantických procházek, tak i aktivnějších sportů, pokud je to pro vás také romantika. Nezapomínejte ale, že kvalitní ubytování v Lipně je základem vašeho víkendu.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *